Україна виграла дві "бронзи" у перший день Євро з велотреку

Україна виграла дві "бронзи" у перший день Євро з велотреку UEC_Cycling

Обидві - у жіночих змаганнях.

У болгарському Пловдіві розпочався чемпіонат Європи-2020 з велотреку. На ці змагання приїхали не всі найсильніші: не змагаються у Болгарії представники Нідерландів, Франції та Данії (три найкращі країни на Євро-2019). Турнір проходить без глядачів, а надягати медалі спортсмени повинні самотужки.

У перший змагальний день було розіграно чотири комплекти нагород - у жіночому скретчі, чоловічій гонці на вибування, а також у чоловічому та жіночому командному спринті. Україна виграла медалі у двох гонках, двічі взяла "бронзу".

Першу нагороду для синьо-жовтої збірної здобула 26-річна львів'янка Тетяна Климченко. Вона фінішувала третьою у скретчі, на шляху до медалі виграла фінішну боротьбу з двома суперниця та отримала "бронзу" завдяки фотофінішу.

Тетяна Климченко (праворуч)Dario Belingheri / uec_cycling

Тетяна Климченко (праворуч)

Друга медаль - у жіночому командному спринтіГонка довжиною 750 метрів. Команда України у складі Любов Басової, Олени Старікової та Олександри Логвінюк виборола "бронзу". У заїзді за третє місце українки не залишили шансів збірній Чехії - 2,5 секунди переваги. А у фіналі Росія здолала Велику Британію.

Які ці медалі для українок на Євро

• Любов Басова - 7 медаль (двічі вигравала "золото", двічі - "срібло", це третя "бронза". Третя в кар'єрі у командному спринті)
  • Олена Старікова - 5 медаль (три срібла", це друга "бронза". Друга медаль у командному заліку)
  • Тетяна Климченко - 2 медаль (раніше вигравала "срібло" у скретчі)
  • Олександра Логвінюк - 1 медаль

Як виступає Україна на Євро-2020 з велотреку

• Жіночий скретч - "бронза" (Климченко)
  • Жіночий командний спринт - "бронза" (Басоа, Старікова, Логвінюк)
  • Чоловічий командний спринт - 5 місце (Стовбецький, Денисенко, Данильчук)
  • Чоловіча гонка на вибування - 10 місце (Щербан)

Змагання триватимуть до неділі, 15 листопада. Усього буде розіграно 22 комплекти нагород.

Медальний залік чемпіонату Європи-2020 з велотреку (після першого дня)

1. Росія (2 "золота" + 0 "срібла" + 1 "бронза)