День Святого Мартина святкують у Мукачеві

День Святого Мартина святкують у Мукачеві

День Святого Мартина святкують у Мукачеві
Суспільне Закарпаття

День Святого Мартина відзначають у Мукачеві. О 18-й годині там розпочалася святкова хода зі смолоскипами.

Головною частиною святкування стала урочиста хода з ліхтариками центральними вулицями Мукачева до ратуші. Ходу супроводжували ескортом члени клубу історичної реконструкції лицарського ордену Святого Миколая. На площі просто неба актори зіграли мінісценку про епізод із життя Святого Мартина. В драмтеатрі відбулася дитяча мінівистава "Легенда про Святого Мартина".

День Святого Мартина святкують у Мукачеві

День Святого Мартина святкують у Мукачеві
Цього дня традиційно відкривають першу діжку молодого вина.

Нагадаємо, Мукачево наразі знаходиться у "помаранчевій" зоні карантинних обмежень. У містах та районах, які входять до цієї зони, масові заходи можуть проводити за участі не більше, ніж 20 людей. За словами кореспондентки Суспільного, на святі в Мукачеві учасники намагалися дотримуватися дистанції, втім, більшість учасників були без масок.

День Святого Мартина святкують у Мукачеві

Додамо, Святий Мартин Турський – католицький єпископ, який нині вважається покровителем та захисником знедолених, скривджених, та військових. Щороку 11 листопада католики з усього світу відзначають День святого Мартина (St. Martin's Day).

За історичними відомостями, 22 травня 1376 року королівською грамотою місту Мукачеву надано дозвіл використовувати печатку із зображенням Святого Мартина, покровителя місцевої церкви. Сучасний герб Мукачева, затверджений 1998 року, має зображення  святого Мартина з посохом в одній руці і щитом – в іншій. На щиті – меч зі шматком плащаниці святого, котру Мартин відрубав, аби накрити нею знедоленого жебрака.

Організатор заходу Олександр Шершун каже: цьогоріч скоротили святкову ходу, а також зменшили кількість учасників, аби дотримуватися протиепідемічних заходів.

За словами його словами, на заході було близько ста учасників. Речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан повідомила – учасників правоохоронці нарахували близько 50-ти. Порушень не зафіксували.

На початок