Громада з Хмельниччини у фіналі конкурсу "Неймовірні села України"

Громада з Хмельниччини у фіналі конкурсу "Неймовірні села України"

Громада з Хмельниччини у фіналі конкурсу "Неймовірні села України"
Фото: Суспільне Поділля

У Головчинцях Летичівського району планують вирощувати лікарські рослини та робити з них відвари й настоянки. Такий проєкт громада подала на національний конкурс "Неймовірні села України".

Про це Суспільному розповів староста села Петро Шуляк.

За словами старости, проєкт громади увійшов до вісімки кращих з 220 заявлених. Зазвичай експертна комісія залишає в фіналі п’ятірку лідерів, та цього разу комісія вирішила залишити проєкт. Додає, перед поданням заявки на конкурс обговорювали проєкт із громадою.

Вирощують та засушують у громаді астрагал шерсткоквітковий, який кажуть у селі, очищує організм від токсинів. Фото: Суспільне Поділля
Вирощують та засушують у громаді астрагал шерсткоквітковий, який кажуть у селі, очищує організм від токсинів. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

"Багато кого цікавить таке, багато хто прискіпливо дивиться, чи вийде щось, чи не вийде", - говорить Петро Шуляк.

Співавторка проєкту на конкурс "Неймовірні села України" Наталія Няньчук розповідає, написали у своїй грантовій заявці, що саме село Головчинці знане старовинними рецептами омолодження організму.

Вирощувати лікарські рослини є де, запевняє староста.

"Є багато городів закинутих, бо земля була для господарства, люди вирощували, бо тримали багато корів, а зараз все зменшується", - каже Петро Шуляк.

Зі слів Наталії Няньчук, грандові гроші частково вирішили б проблему безробіття в селі.

У січні 2021 року проєкт доведеться захищати в Києві перед експертною комісією. Коли вдасться довести, що справа перспективна, Головчинецька громада отримає 100 тисяч гривень на розвиток. Староста села каже, за ці гроші купили б сушарню – і не лише для лікарських рослин.

Читайте також

На початок