Уряд затвердив впровадження 5G в Україні

Уряд затвердив впровадження 5G в Україні

Уряд затвердив впровадження 5G в Україні

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління (5G).

Відповідне рішення уряд прийняв під час засідання 11 листопада.

План встановлює перелік необхідних заходів для забезпечення впровадження системи 5G та забезпечує їх проведення. Результатом виконання цього плану має стати надання права на користування радіочастотним ресурсом України із використанням радіотехнологій системи 5G шляхом проведення тендеру. Переможцем тендеру визначатимуться учасники, які виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу радіочастот.

Читайте також: Білл Гейтс, 5G і чипування. Як теорії змови змушують людей відмовитися від вакцини

Системи зв'язку 5G значно розширюють обмежений функціонал сервісів мереж рухомого (мобільного) зв'язку попередніх поколінь. Основними функціональними особливостями мереж 5G є вдосконалений мобільний широкосмуговий доступ до інтернету та наднадійні комунікації з низькою затримкою та масивні міжмашинні комунікації, на основі яких будується все різноманіття послуг і можливостей мереж 5G.

До таких послуг і можливостей належать: значна висока швидкість передачі даних, об'ємне відео та відео надвисокої чіткості, промислова автоматизація, зв'язок при надзвичайних ситуаціях тощо.

Що відомо

  • Раніше Міністерство цифрової трансформації повідомило, що у деяких регіонах місцева влада перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, посилаючись на їх фіктивну шкоду.
  • У Мінцифрі зазначили, що такі дії посадовців не є піклуванням про громадян. Навпаки, через них постраждає набагато більше людей, ніж активних радіофобів.
На початок