Нідерланди виділять €20 млн на FPV-дрони для України

Нідерланди виділять €20 млн на FPV-дрони для України

FPV-дрони
Дрон-камікадзе, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Нідерланди внесуть 20 мільйонів євро до спільного фонду коаліції безпілотників на закупівлю FPV-дронів для України.

Про це повідомляє Міноборони Нідерландів.

У межах ініціативи Україні мають бути поставлені цього року близько мільйона ударних безпілотників із функцією First Person View (FPV-дрони).

Надалі коаліція має намір розширити постачання, включивши до них безпілотники інших типів, зокрема розвідувальні.

Наразі понад 265 компаній, у тому числі 9 голландських, зареєструвалися для постачання дронів FPV в Україну.

"Україні терміново потрібна велика кількість ударних безпілотників. Вони довели свою ефективність на полі бою. Ми забезпечимо це разом з 11 іншими країнами, що ми підтвердили сьогодні під час саміту НАТО", — сказав міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.

Раніше Нідерланди додатково виділили 300 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для літаків F-16, які держава вже найближчим часом почне передавати Україні.

Що відомо про коаліцію дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров уперше зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення "коаліції безпілотників". Саме тоді й ухвалили рішення про коаліцію дронів та РЕБ.

У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотників.

Наразі, за даними Міноборони Латвії, до коаліції входять 14 країн: Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція та Естонія. Загалом країни-учасниці виділили понад пів мільярда євро на дрони для ЗСУ.

На початок