Данія профінансує виробництво українських САУ "Богдана"

Данія профінансує виробництво українських САУ "Богдана"

САУ "Богдана"
Українська колісна самохідна гаубиця 2С22 "Богдана", калібр 155 мм. Міноборони України

Данія виділила кошти на виробництво 18 українських самохідних артилерійських установок 2С22 "Богдана" для потреб Сил оборони України.

Про це повідомили в Міноборони Данії.

Зазначається, що уряд країни виділив 1,2 млрд данських крон на виробництво для України дивізіону у складі 18 артилерійських установок "Богдана", які мають бути передані українським військовим "протягом найближчих місяців".

Вибір саме цієї артилерійської системи як військової допомоги представники Данії обрали на підставі офіційної рекомендації Міноборони та Міністерства стратегічних галузей промисловості України.

"Коли я був в Україні цієї весни, щоб відвідати низку підприємств оборонної промисловості в Києві, я переконався в можливостях підтримки України шляхом придбання безпосередньо через українську оборонну промисловість. Таким чином ми гарантуємо, що техніка, яка потрібна українцям на фронті, може бути виготовлена поруч. Це надає деякі очевидні логістичні переваги, одночасно допомагаючи розбудувати оборонну промисловість в Україні. Тут артилерійські знаряддя українського виробництва відіграють центральну роль як пілотний проект", — сказав міністр оборони Троелс Лунд Поульсен.

Під час візиту в Україну на початку цього року Поульсен підписав лист про наміри про те, що майбутні пожертвування Данії можуть фінансувати пожертвування безпосередньо від української оборонної промисловості. У червні Данія та Україна уклали офіційну угоду про співпрацю, і першим результатом проекту є угода про закупівлю артилерійських знарядь українського виробництва.  "Сподіваюся, що більше країн підуть данську модель закупівель в Україні. Можливості українців виробляти обладнання більші, ніж фінансування, яке вони мають зараз. Тому є великий потенціал для подібних угод, щоб виробляти більше обладнання в Україні та водночас допомогти розбудувати оборонну промисловість в Україні", – сказав Поульсен.

13 червня Україна і Данія підписали меморандум щодо закупівлі озброєння і військової техніки в українських виробників.

Раніше за ініціативи міністра оборони Данії Троельса Лунда Поульсена, міністри оборони Швеції, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів і Польщі надіслали спільного листа до Єврокомісії, спільної зовнішньополітичної служби ЄС та Європейського оборонного агентства. У ньому пропонується розширити співпрацю з оборонною промисловістю України.

На початок