ТЦК формуватимуть повістки за допомогою реєстру "Оберіг". Уряд ухвалив постанову

ТЦК формуватимуть повістки за допомогою реєстру "Оберіг". Уряд ухвалив постанову

Повістка
Повістка. Суспільне Черкаси

ТЦК зможуть формувати повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Відповідну постанову ухвалив Кабмін, повідомляє Міністерство оборони України.

Там йдеться про те, що це значно зменшить паперове навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. А також — централізує процес друку повісток.

Зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації в особливий період ініціювало Міноборони та Генштаб.

Раніше оператори ТЦК виписували повістки вручну. Для цього витрачали багато часу та ресурсів. Нині процес стає централізованим – повістки можна сформувати та роздрукувати за допомогою реєстру "Оберіг". Окрім того, їх зможуть підписувати за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

"Ці нововведення дозволять зменшити паперове навантаження на ТЦК та оптимізувати процеси військового обліку, підвищивши їхню ефективність. Спосіб оповіщення військовозобовʼязаних не змінився — повістки й надалі будуть вручатися особисто або надсилатися засобами пошти", — заявили у Міністерстві оборони України.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський зазначав, що під час обговорення питання щодо законопроєкту про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати проголосували за документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

На початок