Послиня Нікарагуа в РФ приїхала в окупований Крим відкривати консульство. У МЗС відреагували

Послиня Нікарагуа в РФ приїхала в окупований Крим відкривати консульство. У МЗС відреагували

Послиня Нікарагуа в РФ приїхала в окупований Крим відкривати консульство. У МЗС відреагували
Фото: Мінінформ Крима

Послиня Республіки Нікарагуа в РФ Альба Асусена Торрес прибула в окупований Крим, де збирається взяти участь у відкритті першого консульської установи іноземної держави на території півострова. Україна висловила протест у зв’язку з цим візитом.

Про це повідомляє Суспільне Крим.

Як йдеться у повідомленні МЗС, Україна висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним та непогодженим з нею візитом пані посла Республіки Нікарагуа в РФ Альби Асусени Торрес до АР Крим для вручення так званому "Почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в місті Сімферополь" Олегу Бєлавєнцеву консульського патенту.

"Ця дія вважається нашою державою нікчемною і розглядається як відверто недружній крок з боку Нікарагуа щодо України, який сприяє агресії Російської Федерації та її спробі анексії невід’ємної частини території України, якими є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь. Відповідно до законодавства України, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї здійснюється через територію України",- йдеться у повідомленні.

У міністерстві повідомили, що розпочинають процес застосування санкційних заходів відповідно до законодавства України.

Раніше окупаційний віце-прем'єр Криму - постійний представник республіки при президентові РФ Георгій Мурадов повідомив, що консульську установу буде відкрито в Сімферополі, куди зараз і направляється посол після відвідування Керчі, пише Суспільне Крим.

"Це перший офіційний захід, пов'язаний із зарубіжними представництвами, - відкриття першого консульської установи іноземної держави в російському Криму", - сказав Мурадов.

Що відомо

  • Нікарагуа визнала Крим частиною Росії в 2014 році.
  • Країни ЄС і США називають дії РФ анексією і ввели санкції стосовно ряду компаній, політиків і бізнесменів.
  • У серпні 2020 року Україна відправила ноту уряду Нікарагуа з вимогою негайно скасувати неправомірне рішення про призначення почесного консула в окупованому Росією Криму.
На початок