Reuters: Спікер Палати представників зустрінеться із Зеленським цього тижня

Reuters: Спікер Палати представників зустрінеться із Зеленським цього тижня

Спікер Палати представників Сполучених Штатів Майк Джонсон
Спікер Палати представників Сполучених Штатів Майк Джонсон, 10 квітня 2024 року. AP

Спікер Палати представників США Майк Джонсон зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським 10 липня під час саміту НАТО у Вашингтоні.

Про це повідомило агентство Reuters.

Будучи спікером Палати представників США з жовтня 2023 року, Джонсона багато хто звинувачував у затримці нових поставок допомоги Києву через його відмову провести голосування щодо законопроекту про іноземну допомогу Україні на 61 мільярд доларів.

Раніше цього літа Джонсон заявив, що не згоден із запровадженням обмежень, щоб ЗСУ завдавали ударів американською зброєю по території Росії і розкритикував "мікрокерування військовими зусиллями в Україні" адміністрації Байдена.

1 червня США дали Україні дозвіл використовувати американську зброю, зокрема ракети HIMARS, для ударів по об’єктах у Росії, розташованих поблизу кордону з Харківською областю, після того, як 10 травня Росія поновила наступ у цьому регіоні.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

Саміт відбудеться у Вашингтоні, округ Колумбія, з 9 по 11 липня. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на Саміті буде й Україна.

Це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

На початок