Індія обговорить з Росією механізм швидких грошових переказів між країнами

Індія обговорить з Росією механізм швидких грошових переказів між країнами

ЗМІ
Моді та Путін
Премʼєр-міністр Індії Нарендра Моді та російський лідер Володимир Путін в Нью-Делі, Індія, 5 жовтня 2018 року. AP/Manish Swarup

Премʼєр-міністр Індії Нарендра Моді під час свого візиту 8 липня до Москви обговорить з Володимиром Путіним механізм швидких грошових переказів між Індією та Росією.

Про це пише The Economic Times.

За інформацією видання, високопосадовці двох країн обговорять використання індійської платіжної системи RuPay у Росії та російський "Мир" в Індії.

Необхідність у "швидких та оперативних платежах набула значення" на тлі відключення російських банків від SWIFT та "безпрецедентного сплеску двосторонньої торгівлі" після початку вторгнення РФ в Україну, зазначає газета.

Сторони обговорять можливе впровадження такого механізму, а також ініціюють процес, який дозволив би туристам і студентам використовувати національні валюти.

Також очікується, що зустріч "надасть нового імпульсу спільному оборонному виробництву", пише The Economic Times. При цьому раніше представник служб безпеки Індії повідомив The Wall Street Journal, що країна припиняє або зводить до мінімуму використання російських танків, артилерії, кораблів і вертольотів і не має наміру в майбутньому робити великі замовлення на винищувачі або сучасну військову техніку.

Нью-Делі підтримує активне економічне партнерство з Москвою на тлі війни проти України, що дуже засмутило західні країни. Платежі за нафту здійснюватимуться через індійський HDFC Bank і російський Газпромбанк, повідомляє Reuters.

Відомо, що Нарендра Моді 5 червня подав у відставку. Він був очільником індійського уряду протягом останнього десятиліття два рази поспіль. Президентка Індії Драупаді Мурм прийняла його заяву й попросила і прем'єр-міністра і його колег залишатися на своїх посадах до формування нового уряду.

На початок