Глава МЗС Молдови не виключає нових висилок дипломатів РФ із Кишинева

Глава МЗС Молдови не виключає нових висилок дипломатів РФ із Кишинева

Глава МЗС Молдови не виключає нових висилок дипломатів РФ із Кишинева
Прапор Молдови над будівлею молдавського парламенту в Кишиневі. Getty Images

Міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой не виключає нових висилок російських дипломатів з посольства РФ у Кишиневі.

Про це повідомляє Deschide.md.

“Якщо дії продовжаться на шкоду національним інтересам Республіки Молдова, як це було з організацією так званих виборів на лівому березі Дністра, незважаючи на максимально чітку позицію влади Республіки Молдова, безумовно, цей захід залишається чинним”, — сказав Попшой.

Водночас, за його словами, треба усвідомлювати, що є перспектива взаємності і ризик опинитися у ситуації, коли молдовська дипломатична місія не зможе функціонувати.

“Нам потрібний збалансований підхід. З одного боку, у нас є національна безпека, про яку ми повинні дбати, а з іншого боку, ми повинні дбати про громадян нашої діаспори, про наші інтереси, важкий баланс, але нам потрібна прозорливість, щоб його зберегти”, — пояснив Попшой.

Під час президентських виборів у березні Росія відкрила шість виборчих дільниць ліворуч від Дністра. Вони діяли у містах Тигіна, Тираспіль, Рибниця та Григоріополь. У відповідь посол Росії в Кишиневі Олег Васнєцов був викликаний у МЗС та поінформований про те, що співробітника посольства оголошено персоною нон грата на території Республіки Молдова і той зобов'язаний залишити Молдову.

Також глава МЗС Молдови відзначив, що немає особливих надій на нормалізацію відносин із Російською Федерацією у короткі терміни. За його словами, це залежить від розвитку подій в Україні.

“Поки Росія щодня вбиває дітей, жінок, людей похилого віку, жорстоко знищує енергетичну інфраструктуру, щоб залишити людей без тепла напередодні зими, це схоже на тактику випаленої землі, що застосовувалася в монгольських війнах”, — сказав Попшой.

Згідно з новою безпековою стратегією Молдови, прийнятій наприкінці 2023 року, головну небезпеку для Республіки Молдова представляє Росія, нагадує видання.

ЄС 25 червня офіційно розпочав з Молдовою перемовини про вступ.

На початок