Китай відправив на орбіту перший у світі тестовий супутник мережі 6G, яку почали розробляти майже рік тому. Він має перевірити роботу експериментальної технології.
Як повідомляє ВВС, супутник 6G успішно вийшов на орбіту разом з 12 іншими апаратами з космодрому Тайюань в провінції Шаньсі. Тестовий супутник важить 70 кілограмів і має показати, наскільки добре працює експериментальна технологія. Крім цього він має спеціальну систему моніторингу стихійних лих та має запобігати лісовим пожежам.
Експериментальний апарат 6G розробила компанія Chengdu Guoxing Aerospace Science and Technology спільно з Китайським університетом електронних наук і технологій та компанією Beijing MinoSpace Technology.
Технологія передбачає використання високочастотних терагерцових хвиль для досягнення швидкості передачі даних. Очікується, що 6G забезпечить швидкість у 100 разів більше, ніж 5G.
6G - шосте покоління мобільного зв'язку, впровадження якого очікується в 2026-2030-і роки,
Що відомо
- 16 вересня Китай вперше здійснив запуск на земну орбіту дев'яти супутників за допомогою ракетоносія морського базування "Чанчжен-11". Всі вони надаватимуть дані дистанційного зондування для служб обстеження земельних ресурсів КНР, служби міського планування та займатимуться моніторингом стихійних лих.
- Першу партію тест-супутників Starlink запустили 24 травня 2019-го, другу (вже повнофункціональну) — в листопаді 2019-го. Дві партії супутників запускали у січні 2020 року, по одній — у лютому, березні, квітні. У червні та серпні запустили по дві партії супутників. На початку вересня відбувся запуск 12-ї партії.