У Болівії військові штурмували президентський палац: що відомо

У Болівії військові штурмували президентський палац: що відомо

Оновлено
Військова поліція Болівії
Військова поліція біля президентського палацу на площі Мурільо в Ла-Пасі, Болівія, 26 червня 2024 року. AP/Juan Karita

Ввечері 26 червня військові Болівії штурмували президентський палац у Ла-Пасі. Броньована машина прорвала вхід до резиденції лідера країни. Президент назвав це спробою перевороту.

Про це повідомляє Reuters.

Спочатку військові заблокували входи до площі Мурільйо, де розташовані урядові будівлі, після чого броньована машина спробувала прорватися до президентського палацу. На площі тоді перебували військові та броньована техніка.

Штурмом керував генерал Болівії Хуан Хосе Зуніга, якого нещодавно позбавили військового командування армії. Він заявив, що метою військових є відновлення демократії у країні та вимагав звільнити політв'язнів, включаючи колишню виконувачку обовʼязків президента країни Жанін Аньєс.

Згодом президент Болівії Луїс Арсе повідомив, що призначив нове військове керівництво і привів до присяги головнокомандувача армії Хосе Вілсона Санчеса. Після цього військові почали залишати площу.

Генпрокуратура Болівії розпочала розслідування дій Зуніги та інших учасників штурму. Генерала затримали. До цього Хуан Хосе Зуніга очолював болівійську армію.

У Болівії військові штурмували президентський палац: що відомо
Затриманий генерал Хуан Хосе Зуніга після штурму президентського палацу, Ла-Пас, Болівія, 26 червня 2024 року. AP/Juan Karita

Риторика генерала щодо політики у Болівії

За кілька днів до штурму генерал виступив на телебаченні і заявив, що заарештує колишнього президента Ево Моралеса, якщо він знову збереться балотуватися на виборах у 2025 році. За це його й звільнили.

Моралес став першим в історії країни етнічним індіанцем, який обійняв посаду президента, був змушений піти у відставку на початку свого четвертого терміну на тлі протестів через передбачувані фальсифікації на виборах.

Під час штурму він заявляв, що має намір "повернути батьківщину".

На початок