У Бангладеші відкрили першу релігійну школу для трансгендерів

У Бангладеші відкрили першу релігійну школу для трансгендерів

У Бангладеші відкрили першу релігійну школу для трансгендерів Associated Press

У столиці Бангладешу Дакці відкрилася перша релігійна школа для трансгендерів. Понад сто студентів безкоштовно вивчатимуть ісламські та професійні предмети у приватній семінарії.

Як повідомляє BBС, у Бангладеші представників трансгендерної спільноти офіційно визнали як третю стать. Так, вони мають право голосувати та балотуватися на виборах, утім консервативні соціальні установки все ще ускладнюють їм доступ до роботи та освіти.

Уряд країни заявляє, що в Бангладеші близько 10 000 хіджрХіджра - на індійському субконтиненті так називають євнухів, інтерсексуалів та трансгендерів. Члени спільноти хіджри в Індії називають себе кіннарами на честь міфологічних істот з тілом людини та головою коня, які переважають у пісні та танцях. За іншими підрахунками, їх кількість перевищує 50 000. Майже всі змінили чоловічу стать на жіночу.

Фінансування здійснюється коштом фонду, створеного на гроші, які залишив покійний Ахмад Фердоус Барі Чоудхурі, бізнесмен, який хотів навчати спільноту хіджр. До цього часу в Бангладеш не існувало школи виключно для транссексуалів. Люди будь-якого віку з цієї спільноти можуть записатися до школи.

"Буває так, що часто людина ідентифікує свою стать у досить зрілому віці. Ось чому ми не встановлюємо жодних вікових обмежень. Будь-кого можна прийняти сюди", — розповів секретар з питань освіти та підготовки Мохаммад Абдул Азіз Хуссейні.

Часто трансгендери мігрували до міст і займалися співом, танцями на весіллях, жебрацтвом або надавали секс-послуги. Один з учнів школи розповів, що більшість трансспільноти була неписемною, тому їм дуже важко знаходити роботу.

"Ніхто не хоче нас наймати. Якби ми мали якусь освіту, ми могли б десь краще працювати. Немає системи освіти. Ось чому ми все ще робимо те, що робили наші предки, і заробляємо гроші танцями та співом", — розповів Шиллі та додав, що ходив до школи до дев'яти років, утім кинув навчання через знущання.

Що відомо

  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі. Це така сама сходинка, що й минулого року.
  • Німецький парламент ухвалив закон, що забороняє застосування так званої репаративної терапії до неповнолітніх — сукупності методик, спрямованої на зміну орієнтації людини на гетеросексуальну.
  • Жителі Швейцарії підтримали внесення до кримінального кодексу заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди