Власна справа з нуля. Франківських жінок безкоштовно навчають бізнесу

Власна справа з нуля. Франківських жінок безкоштовно навчають бізнесу

Власна справа з нуля. Франківських жінок безкоштовно навчають бізнесу
facebook

В Івано-Франківську вдруге стартували безкоштовні курси "Успіх в бізнесі 2020" для жінок. Проводять їх у режимі онлайн на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Про це Суспільному Карпати розповіла координатора проєкту, завідувачка кафедри прикладної економіки ІФНТУНГ Уляна Бережницька.

"Це курс з основ започаткування і ведення підприємництва від азів і до того моменту, щоб людина могла приступати до роботи. Ми його поділили на умовних шість блоків: "Від бізнес-ідеї до бізнес-плану", "Аналіз ринку і маркетинговий план", "Фінансова грамотність", "Організаційні та юридичні основи започаткування бізнесу", "Бухгалтерія" і "Робота з психологом", - розповідає викладачка.

Ідея проводити курси для жінок не означає, що організатори нехтують увагою чоловіків, каже Уляна Бережницька: "Сталося так, що ми побачили конкурс гендерних ініціатив від українсько-канадського проєкту "ПРОМІС", подали заявку, ідея сподобалася конкурсній комісії і ми так розпочали. Нас також підтримав виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради. І вже сьогодні, не маючи грантових коштів, ми продовжуємо завдяки фінансуванню з коштів міського бюджету".

За її словами, такий підхід до викладання важливий, адже знання повинні отримувати ті, хто цього потребує. Навчатися приходять різні жінки. Минулого року серед заявок було 40% від безробітних, 8-10% - від студенток, 30-35% - від найманих працівниць.

Започаткувати власну справу не тільки після закінчення таких курсів, а й під час навчання – абсолютно реально. У цьому переконують Алла Нагірна та Вікторія Козубаш, які були учасницями минулорічних курсів і саме під час навчання запустили спільний бізнес із переробки равликів.

"Насправді, потрібно одразу втілювати власну ідею. Адже кожна лекція дає великий багаж знань, і щоб отримати результат, потрібно невідкладно впроваджувати це на практиці. Тоді ти не просто слухаєш, а й працюєш, і звертаєшся до викладачів із різними питаннями", - каже Алла Нагірна.

За словами Уляни Бережницької, наразі на курсах навчаються 40 жінок. Курси триватимуть два місяці. Організатори планують продовжувати їх і згодом не обмежувати гендерними ознаками.

Авторка: Ірина Копистинська

На початок