Уся безкоштовна: в Міносвіти розповіли про зміни правил цьогорічного прийому на аспірантуру

Уся безкоштовна: в Міносвіти розповіли про зміни правил цьогорічного прийому на аспірантуру

Ексклюзивно
Житомирські університети
Житомирські університети. Суспільне Житомир

Цього року держава збільшить місця для вступу на аспірантуру та повністю їх оплатить. Ті, хто хотів потрапити на контракт — не зможуть вступити взагалі.

Про це повідомив у ефірі Суспільного заступник міністра освіти України Михайло Винницький.

За його словами, зміни щодо вступу внесли для аспірантів. Цього року акцент зробили на денній формі навчання: денна форма буде за кошти державного бюджету. Якщо попередні роки на аспірантуру виділяли близько 3 200 місць кожного року на бюджет, то цього року ця цифра буде вдвічі більшою, каже Винницький.

Заступник міністра освіти розповів, що ректори звертатися до міністерства з тим, що недостатньо державних місць.

"Тому цього року ми вирішили збільшити саме державні місця, повністю аспірантура буде профінансована державою. А ті, які хотіли скористатися з аспірантури за контрактом — для них цього року будуть закриті двері", — заявив Винницький.

Це не торкається тих, хто вступив на навчання у 2022 та 2023 роках — там без змін. Єдине, що заплановано, на кінець цього року — Єдиний державний залік, який складатимуть саме вступники 2022 року, тому що один з елементів навчання в аспірантурі, це підтягнути своє знання англійської чи іншої іноземної мови, каже Винницький.

Відповідно на кінець другого року навчання в аспірантурі буде такий додатковий державний залік із знання іноземної мови.

На початок