Ринок землі та корисні копалини: уряд представив економічну стратегію до 2030 року

Ринок землі та корисні копалини: уряд представив економічну стратегію до 2030 року

Ринок землі та корисні копалини: уряд представив економічну стратегію до 2030 року

Кабінет міністрів представив "Національну економічну стратегію 2030", яка визначить пріоритети економічного розвитку України на наступні 10 років.

Текст "Національної економічної стратегії 2030" також містить результати "аудиту" української економіки за останні 30 років. Як заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на презентації стратегії, документ визначає 30 пріоритетів економічного розвитку України.

"Уряд визначив 30 пріоритетних проєктів до 2030 року. Це сектори, які будуть в основі нашої довготермінової стратегії розвитку, а саме, частина з них представлена у зменшенні частки держави в економіці. Також це розвиток фінансового сектору, зменшення регуляторного навантаження на бізнес, значне зростання обсягів розвідки та видобутку власних корисних копалин, розвиток інфраструктури у сільськогосподарському секторі, сприятливий податковий та правовий режим для інноваційних та дослідницьких компаній, цифрова економіка, репутація країни у світі та посилення торговельної дипломатії", – пояснив Шмигаль.

За словами прем'єра, одним з ключових напрямків стане запуск ринку землі.

"За десять років український валовий внутрішній продукт отримає до 85 мільярдів доларів від розвитку ринку землі. Її середня вартість за один гектар зросте фактично в п’ять разів", – зазначив Шмигаль.

Також пріоритетним стане збільшення видобутку вуглеводнів і корисних копалин. За словами Шмигаля, Україна має понад 12 000 лише розвіданих родовищ корисних копалин, з яких розробляється близько третини.

"У нас є нафта і газ, у нас є руди й дорогоцінні метали. Ми тут говоримо про потенціал у фантастичні понад 400 мільярдів доларів, якими ми маємо скористатися в наступні десять років", – поділився планами прем'єр.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди