Предстоятель ПЦУ Епіфаній привітав українців зі святом Трійці

Предстоятель ПЦУ Епіфаній привітав українців зі святом Трійці

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній
Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній. УНІАН/Віктор Ковальчук

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав українців зі святом Святої Трійці.

Про це предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) написав у Facebook.

"Дорогі брати і сестри! Всіх вас сердечно вітаю з П’ятидесятницею, з Днем Святої Трійці та зішестям Святого Духа. Це свято ми називаємо П’ятидесятницею, бо саме на 50-й день після воскресіння з мертвих Господь Ісус Христос від Отця послав у вигляді вогненних язиків Святого Духа на своїх учнів і апостолів, обдарувавши їх дарами зцілення, пророкування та багатьма іншими", — йдеться у його дописі.

Єпіфаній наголосив, що віра у Святу Трійцю визначає "саму сутність християнства", вирізняючи його з усіх релігій та інших вчень.

"Бо цією вірою зберігається явлене істинним Богом одкровення, що Він – Єдиний у Трьох Особах, Трьох Іпостасях: Отець, Син і Дух Святий", — сказав предстоятель ПЦУ.

Він додав, що це свято — є днем народження "новозавітної церкви".

"Бо відмінність церкви Нового Завіту, відкритої для всіх народів, від зібрання старозавітного, до якого належали лише юдеї, підкреслюється першим даром Духа Святого, отриманим учнями – даром благовістя новими, незнаними для них до того мовами. Саме зішестям Святого Духа починає своє буття церква Христова та утверджується у світі християнська віра", — пояснив Епіфаній.

З 1 вересня Українська греко-католицька церква (УГКЦ) та Православна церква України (ПЦУ) перейшли на новий календар свят. Тепер більшість церковних дат відзначатимуться на 13 днів раніше. Зміни торкнуться лише нерухомих свят, а ось чинну Пасхалію – святкування Великодня і прив'язаних до нього подій, зберігатимуть. Такий перехід зі старого юліанського календаря на новий без врахування Великодня називають новоюліанським календарем. Парафіям та монастирям надали право обирати та залишатися на "старому стилі".

На початок