Через атаку РФ Укренерго збільшує обмеження споживання 20 червня

Через атаку РФ Укренерго збільшує обмеження споживання 20 червня

Енергетика
Енергетика. УНІАН

Вночі росіяни завдали сьомого з 22 березня масованого удару по енергооб’єктах України. Внаслідок атаки збільшився дефіцит в енергосистемі, тому у четвер, 20 червня, з 11:00 збільшується обмеження споживання і запроваджуються графіки відключень світла.

Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

У компанії зазначили, що ціллю комбінованої ракетно-дронової атаки були українські електростанції — пошкоджено обладнання на енергооб’єктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях. Також є пошкодження в мережах обленерго у Київській області. 

"Проводиться огляд пошкоджень. Там, де дозволяє безпекова ситуація, розпочато аварійно-відновлювальні роботи. Відновлено енергопостачання знеструмленим споживачам у Дніпропетровській та Вінницькій областях. Триває заживлення споживачів у Київській області", — йдеться у повідомленні.

Під час атак на двох енергооб’єкта постраждали сім енергетиків. Наразі вони перебувають в лікарні з травмами різного ступеня важкості. Один з постраждалих — у важкому стані. 

Обмеження споживання

"Сьогодні, 20 червня, через наслідки атаки обсяг застосованих заходів обмеження споживання збільшено з 11:00. Інформацію про те, як саме це вплине на графіки погодинних відключень в кожній області дивіться на офіційних сайтах обленерго та їхніх майданчиках в соцмережах", — повідомили у Укренерго.  

Загалом заходи обмеження будуть діяти по всій території України до 24:00.

Як зазначили у компанії, через значні пошкодження українські електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку російських атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи.

"Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр "Укренерго" вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів", — зазначили в Укренерго.

Протягом доби Україна імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 27 573 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 700 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.

Стан енергомереж

Через погодні умови на ранок знеструмлено 2 населені пункти в Чернігівській області.  З інших причин без енергоживлення 488 населених пунктів.

Через бойові дії: є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Київській, Сумській, Харківській областях.

Обстріл України з боку РФ 20 червня

Вночі 20 червня Росія завдала по Україні чергового масованого удару із застосуванням ракет різних типів, а також безпілотників. У Повітряних силах повідомили, що в результаті повітряного бою, Силами оборони знищено 5 із 9 ракет і 27 "шахедів".

В "Укренерго" повідомили, що внаслідок нічних обстрілів пошкоджено обладнання на енергообʼєктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Київській областях.

Останні масовані обстріли України

22 березня Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. Тоді окупанти випустили 88 ракет і 63 "шахедів", що стало найбільшою атакою на енергосистему за час війни. Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС.

Уночі 29 березня Росія здійснила комбіновану атаку по території України із застосуванням ударних дронів і ракет. У Повітряних силах ЗСУ вказали, що було знищено 26 ракет різних типів та 58 "шахедів".

Вранці 11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

Вночі 8 травня Росія завдала чергового масованого повітряного удару по території України. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, РФ атакувала об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. У ДТЕК повідомили, що під російські удари потрапили три українські теплоелектростанції (ТЕС). Обладнання станцій було пошкоджене.

1 червня Росія атакувала дві теплоелектростанції ДТЕК, пошкодила дві гідроелектростанції та обладнання на об'єктах в Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Івано-Франківській областях.

На початок