Канада внесла КВІР до списку терористичних організацій

Канада внесла КВІР до списку терористичних організацій

Влада Канади визнала Корпус вартових ісламської революції (елітні частини Збройних сил Ірану) терористичною організацією.

Про це повідомив журналістам міністр громадської безпеки Домінік Леблан, якого цитує CBC News.

Міністр сказав, що такими діями Оттава "надсилає чіткий сигнал про те, що Канада використовуватиме всі інструменти, що є в її розпорядженні, для боротьби з терористичною організацією КВІР".

Леблан пояснив, що влада прийняла рішення помістити КВІР у список терористичних організацій "за рекомендацією канадських спецслужб, а також виходячи із зовнішньополітичних міркувань". За його твердженням, Оттава отримала від спецслужб "вагомі та переконливі докази", що це необхідно зробити.

Глава МЗС Канади Мелані Жолі своєю чергою закликала всіх канадців, які перебувають в Ірані, якнайшвидше повернутися додому, а тих, хто має намір поїхати — відмовитися від таких планів. Вона нагадала, що Оттава розірвала дипломатичні відносини з Тегераном, тому не зможе надати будь-якої допомоги своїм громадянам.

Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) — військова гілка виконавчої влади Ісламської республіки Іран. Згідно зі статтею 150 конституції країни існує паралельно зі збройними силами Ірану та відповідає за захист Ісламської революції та її звершень. Має в підпорядкуванні інформаційну агенцію Sepah News. У низці країн визнана як терористична організація.

На початок