США завдали авіаудар у Сирії, де загинув високопосадовець ІДІЛ

США завдали авіаудар у Сирії, де загинув високопосадовець ІДІЛ

Центральне командування США 16 червня завдало авіаудару по Сирії, убивши Усаму Джамала Мухаммеда Ібрагіма аль-Джанабі, високопоставленого чиновника та посередника ІДІЛ.

Про це повідомило CENTCOM на платформі Х.

За інформацією відомства, смерть Ібрагіма аль-Джанабі "порушить здатність ІДІЛ отримувати ресурси та проводити терористичні атаки".

"CENTCOM, разом із союзниками та партнерами в регіоні, продовжуватиме виконувати операції, спрямовані на погіршення оперативних можливостей ІДІЛ та забезпечення її остаточної поразки", — йдеться у повідомленні.

У Центральному командуванні США зазначили, що під час атаки, ніхто із цивільних не постраждав.

Американські військові продовжують переслідувати посадових осіб ІДІЛ в Африці та на Близькому Сході. Майже три тижні тому в результаті авіаудару у віддаленому районі поблизу Даардаара в Сомалі загинули троє бойовиків ІДІЛ, згідно з даними Африканського командування США.

У період з січня по березень 2024 року CENTCOM та його партнери вбили сімох бойовиків ІДІЛ у Сирії та затримали ще 27. В Іраку за цей же період вбиті 11 оперативників і затримано 36 людей.

Ісламська Держава (Ісламська держава Іраку та Леванту) — невизнана ісламістська терористична держава і міжнародна терористична, мілітаристська група напрямку джихадизму.

На початок