США запровадили санкції проти мережі, яка збагачувала главу Республіки Сербської Додіка

США запровадили санкції проти мережі, яка збагачувала главу Республіки Сербської Додіка

Президент Республіки Сербської Мілорад Додік
Президент Республіки Сербської (автономії у складі Боснії та Герцеговини) Мілорад Додік. AP Photo/Armin Durgut

Сполучені Штати сьогодні, 18 червня, запровадили санкції проти мережі, яка збагачувала президента Республіки СербськоїАвтономія у складі Боснії та Герцеговини. Мілорада Додіка. Він є союзником очільника Кремля Володимира Путіна.

Про це йдеться у пресрелізі Міністерства фінансів США.

Зазначається, що ці обмеження стосуються мережі, яка складається з двох фізичних і семи юридичних осіб, що забезпечують основні джерела доходів президента Республіки Сербської Мілорада Додіка та його сім'ї.

Заступник міністра фінансів по боротьбі з тероризмом і фінансовою розвідкою США Брайан Нельсон заявив, що країна засуджує триваючі зусилля Додіка по "руйнуванню інституцій", які забезпечували мир і стабільність у Боснії та Герцеговині й в регіоні в цілому.

"Ми продовжимо викривати шахрайські схеми, які дають змогу Додіку та його родині експлуатувати власний народ заради особистої вигоди", — наголосив він.

Мілорад Додік підтримує тісні відносини з російською владою і не засудив повномасштабне вторгнення в Україну. Крім цього у 2022 році він підтримав анексію Росією окупованих територій України, а пізніше нагородив Володимира Путіна орденом.

На початок