Втратила племінника, якого вбив поліцейський. Анжела Гаррісон. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Втратила племінника, якого вбив поліцейський. Анжела Гаррісон. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Втратила племінника, якого вбив поліцейський. Анжела Гаррісон. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
. Наталя Гуменюк

Тітка вбитого білим поліцейським у США темношкірого американця Джорджа Флойда Анжела Гаррісон розповіла Суспільному, що для неї її племінник — "жива людина, якої більше немає, а не символ".

"Для інших він Джордж Флойд, але ми називали його Перрі. Його мати — моя сестра. Пам'ятаю його. Босоногим. Ми розважаємося, сміємося, жартуємо", — розповіла Анжела.

Джорджа Флойда у травні 2020 року задушив білий поліцейський. Це викликало масштабні протести у США із гаслом Black Lives Matter. Анжела Гарріс не вірила у смерть племінника, поки не побачила відео, що вивело на вулиці людей.

"Бачити, як хтось помирає на вулиці, в наручниках, поки він протягом восьми хвилин і сорока шести секунд благає допомоги. Він помирав у стражданнях, казав "я не можу дихати" і останні слова, що звучать в моїй голові "мамо... мамо", — розповіла Анжела.

Читайте також: "Убивство, яке змінило Америку: вибори в США на тлі протестів Black Lives Matter. Спецрепортаж"

"Йдеться не про расизм, а про людяність. Зараз говорять про расизм відкрито, не заперечують, не залишають без уваги. Усе рухається в правильному напрямку. Я вперше у своєму житті бачу, що ми і є надія, і через це мені стає ліпше. Я знаю, що мій Перрі загинув недарма", — поділилася жінка.

Після смерті Джорджа Флойда поліцейським у США заборонили застосовувати прийом удушення, а гасло Black Lives Matter стало відомим на весь світ, яким також прокотилися антирасистські протести.

"Я досі не можу повірити, що мого Перрі тут немає. Його обличчя всюди. Але тут його немає. Це дуже дивне відчуття", — додала Анжела.

На початок