Колекції документів про відомих людей Черкащини, голодомор, спогади репресованих та листи представили у державному архіві області. Директорка установи Тетяна Клименко розповіла Суспільному, що такі матеріали – джерела інформації для науковців тож працівники архіву створюють свої колекції.
Світлини до черкаського архіву принесли жителі області, розповіла директорка Тетяна Клименко. Хто зображений на склі – невідомо. Єдина інформація – рік зйомки.

Є в колекції архіву листівки, відправлені 1942-го року українцями, вивезеними на роботу в Німеччину.
Є колекції листів, спогадів про репресії, відскановані документи. Директорка архіву показала плівку, на якій, міститься унікальний документ:
"Це грамота про відпуск на волю, підданого поміщика Енгельгардта, Тараса Шевченка. Оригінал якого зберігається в центральному архіві в Москві", – розаовіла пані Тетяна.

Такі колекції цінні для науковців, громадських діячів та освітян:
"Вони ближче хочуть познайомитися з історичними джерелами, що зберігаються в архівах. Бо першоджерела – це найголовніше, що є. Із першоджерел пишуться наукові статті,"– зауважила директорка.
Ініціатива архіву – картини із марок, почалася колекція із подарунку.

Директорці архіву подарувала таку картинку співробітниця, вона зробила її самостійно із марок.
Кореспонденцію до установи надсилають з усього світу, зауважив архівістка та діловодка Тетяна Коваль. Вона першою стала збирати марки. У неї на столі мрія філателіста. Є тут марки святкові, з історичними персонажами, тваринами та рослинним світом.
Авторка Тетяна Рева