Расисти, алкоголіки та дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Расисти, алкоголіки та дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Расисти, алкоголіки та дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

3 листопада 2020 року в США пройшли чергові вибори президента. Чинний глава держави Дональд Трамп уже став одним із найбільш суперечливих політиків, які коли-небудь обіймали цю посаду. Ще до закінчення чотирирічного терміну його визнали найгіршим президентом згідно з "Президентським рейтингом величі" і третім з кінця за даними експертного опитування Коледжу Сієни. Але хто ж складе йому компанію? Поки у Штатах рахують голоси, ми зібрали інформацію про найменш популярних серед американців президентів США.

15-й президент США Джеймс Бьюкенен (1857-1861)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Довгий час найгіршим президентом в історії Штатів називали Джеймса Б'юкенена. Історики вважають, що саме його нерішучість привела до початку Громадянської війниГромадянська війна відбувалася між північними штатами та 11 рабовласницькими штатами Півдня, які відділилися від Сполучених Штатів Америки з метою збереження рабовласницького ладу на своїй території. у 1861 році, хоча формально вона почалася вже під час президентства Лінкольна.

Незабаром після інавгурації, Б’юкенен, попри демократичні погляди, мовчки погодився з рішенням Верховного суду у справі "Дред Скотт проти Сендфорда", згідно з яким афроамериканці не були та ніколи не зможуть стати громадянами США, а федеральний уряд не зможе оголосити рабство на своїх територіях поза законом. Б'юкенен відкидав рабство як невиправдане зло, але, як і більшість членів його партії, відмовився оскаржити конституційно встановлений порядок.

За його правління Південна Кароліна на знак протесту проти скасування рабовласництва першою з південних штатів вийшла зі складу США, чим започаткувала формування Конфедерації, що стала противником Півночі у Громадянській війни. Б'юкенен стверджував, що штати не мають конституційного права на вихід із Союзу, але знову виправдовував свою бездіяльність відсутністю належних повноважень та небажанням піти проти Конституції заради збереження миру. Після перемоги Авраама Лінкольна на президентських виборах 1860 року від США відділилися ще сім південних штатів, та утворили Конфедерацію. Так почалася Громадянська війна.

17-й президент США Ендрю Джонсон (1865-1869)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

У березні 1864 року Ендрю Джонсона призначили віцепрезидентом США за успіхи на посаді військового губернатора Теннессі. Але вже під час промови з нагоди отримання нової посади Джонсон був настільки п'яний, що за наполяганням Лінкольна його довелося вигнати з церемонії.

Через місяць, внаслідок вбивства Лінкольна 15 квітня 1865 року, Джонсон став президентом. І протягом короткого часу ухвалив кілька рішень, які могли призвести до перегляду підсумків Громадянської війни. Його протистояння радикальним республіканцям в Конгресі з багатьох питань щодо Реконструкції виявили політичну невправність і дивовижну байдужість до важкої долі звільнених афроамериканців.

Відразу після вступу на посаду Джонсон наклав вето на закони про громадянське рівноправ'я афроамериканського населення і про умови повернення південних штатів до складу США. Коли Конгрес прийняв 14-ту поправку, яка надає громадянство афроамериканцям, Джонсон закликав південні штати не ратифікувати її.

Спроба звільнити військового міністра Едвіна Стентона через його незгоду з політикою Джонсона щодо Реконструкції ледь не призвела до першого в історії імпічменту президента США: Конгрес зумів запустити процедуру, але Сенату не вистачило голосів, щоб домогтися відставки президента. Тому, попри придбання Аляски у Росії, Джонсон стабільно входить до десятки найгірших президентів.

14-й президент Франклін Пірс (1853-1857)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Історія дала Пірсу шанс стати одним з найуспішніших американських політиків, проте через свої консервативні погляди, нездатність йти на компроміси, важкий характер і особисті проблеми він зумів лише посилити кризу, з якою зіткнулась країна у середині XIX ст.

У 1854 році Сенат проголосував за прийняття закону "Канзас – Небраска", який надавав новоствореним територіям право самостійно розв'язувати питання про законність рабства. Це вкрай загострило й без того складні відносини між рабовласницьким Півднем, інтереси якого активно відстоював Пірс, і вільною Північчю. Розбіжності в поглядах виявилися настільки великими, що зробили практично неминучою Громадянську війну, що почалася через чотири роки після закінчення терміну Пірса.

Менш вдало Пірс запропонував анексувати Кубу, однак його опоненти, підозрюючи появу нової рабовласницької держави, відкинули цей план.

14-й президент був алкоголіком, і пиячив більше, ніж будь-яка інша людина на посту головнокомандувача. Завдяки непопулярним політичним рішенням і нестерпному характеру Джонсон став настільки суперечливим політиком, що власна партія відмовилася від перепризначення його на наступні президентські вибори.

За легендою, йдучи з посади Джонсон відповів на вигнання: "Більше нічого не залишається, крім як напитися". Вишенька на торті як бонус: у 1853 році Пірс на коні на смерть збив стареньку жінку, був заарештований, але незабаром випущений через брак доказів. Знайома історія.

29-й президент Воррен Гардінг (1921-1923)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

У ході передвиборчої кампанії Гардінг дотримувався максимально абстрактних популістських заяв і займав нейтральну позицію щодо гострих питань, щоб приховати політичну недосвідченість. Але хороша репутація, яка трималася на красномовстві та зв'язках у журналістських колах (Гардінг – колишній газетяр і видавець), дозволила йому стати республіканським лідером.

Опинившись у Білому домі, 29-й президент зайнявся гольфом, покером і своєю коханкою, тоді як призначені ним корумповані чиновники грабували скарбницю США у різні творчі способи.

При цьому Гардінг керував країною у вкрай непростий час. Після закінчення Першої світової економіка перебувала далеко не в найкращому стані, адміністрації доводилося скорочувати витрати і виплачувати борги. Однак більшість вжитих заходів грали на руку великому бізнесу, який зумів добитися значного зниження податків, послаблення державного контролю та скорочення соціальних виплат, у тому числі пенсій ветеранам війни.

Це призвело до значного погіршення становища робітників, зростання безробіття і, як наслідок, масштабним страйкам по всій країні, у яких взяли участь сотні тисяч осіб. За власними ж словами Воррена Гардінга: "Я не підходжу для цього офісу і ніколи не повинен був тут опинитися".

9-й президент Вільям Генрі Гаррісон (1841)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Гаррісон не залишив великого сліду в американській політиці. На інавгурації 68-річний президент стояв під дощем без пальта і капелюха, вимовив двогодинну промову і сильно застудився. Через три тижні, після однієї з прогулянок, він знову захворів, але цього разу вже не одужав. 4 квітня 1841 року Гаррісон помер від запалення легенів, пробувши на посаді рекордно короткий термін – 30 днів 12 годин і 30 хвилин.

Син плантатора зробив кар'єру в армії, увінчавши її перемогою над вождем індіанців Текумсе. За легендою, Текумсе на смертному одрі прокляв американських президентів, і першим, кого вразило прокляття, виявився Гаррісон. Його смерть передала владу країною віцепрезиденту Джону Тейлору – єдиному головнокомандувачу США, який став на бік Конфедерації під час Громадянської війни.

13-й президент Міллард Філлмор (1850-1853)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Після смерті 12-того президента Закарі Тейлора його місце зайняв Міллард Філлмор. Він був при владі всього три роки, але за цей час втратив підтримку партії та не зумів налагодити стосунків із демократами. Його дії, можливо, запобігли ще більшій національній кризі та відклали початок Громадянської війни, але це був мир, куплений за безсовісну ціну.

Щоб не допустити відділення Південних штатів від Півночі, Філлмор підтримав політичний Компроміс 1850 року, який робив Каліфорнію вільним від работоргівлі штатом, але дозволяв рабовласникам використовувати федеральних офіцерів для полювання на рабів-утікачів на території всіх штатів, зокрема вільних.

Філлмор намагався обратися на повний термін у 1852 році, але партія обрала кандидатуру Уінфілда Скотта. Після президентства Філлмор одружився з своєю шкільною вчителькою, заснував Університет Баффало і став його першим канцлером. Загалом, навіть на сайті Білого дому його називають "людина, яка не надто надихає".

10-й президент Джон Тайлер (1841-1845)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Усе пішло шкереберть від самого початку. Після смерті Вільяма Гаррісона, віцепрезидент Тайлер вирішив не обмежуватися посадою "виконувача обов'язки", знайшов окружного суддю, який прийняв у Тайлера присягу, і став повноцінним президентом.

Обуреним однопартійцям Тайлер відповів, що не стане виконувати плани свого попередника, серед яких було відновлення національного банку і введення особливих тарифів для захисту американських промисловців. Ще більш розлючені лідери партії вігівПартія вігів — політична партія США, існувала в 1832—1856 роках. Партія виникла як опозиція демократії Ендрю Джексона і Демократичної партії. Зокрема, віги підтримували верховенство Конгресу над виконавчою владою і просували програму модернізації та економічного протекціонізму. Тривалий час партія займала місце у двопартійній системі американської політики. і прихильники сенатора Генрі Клея зламали ворота Білого дому і закидали камінням президентський особняк. Фінальним акордом стало спалення опудала у вигляді Джона Тайлера.

Вигнаний вігами, президент отримав відсіч у спробах повернутися до демократів, і таким чином залишився взагалі без партії. Коли спроби сформувати якусь третю партію зазнали невдачі, він був змушений відмовитися від президентських виборів 1844 року. Але в історію Джон Тайлер увійшов як президент, який підняв завісу заворушень, які згодом переростуть в Громадянську війну.

31-й президент Герберт Гувер (1929-1933)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

На початку 1920-х років Гувер обіймав посаду міністра торгівлі в адміністрації Вільяма Гардінга, політика якого хоч і викликала соціальні протести, але все ж привела до післявоєнного економічного зростання. Гувер асоціювався з цими успіхами, тому без проблем виграв вибори.

Однак лише через сім місяців після інавгурації йому довелося зіткнутися з найважчою економічною кризою в історії США: у жовтні 1929 року почалася Велика депресія. Разом з падінням нью-йоркської фондової біржі у 1929 році впав і його рейтинг – оговтатися від удару по репутації президенту так і не вдалося.

Він був настільки непопулярний, що безпритульні американці, яких ставало все більше, називали свої поселення з коробок і ковдр на околицях міст "Гувервілями". Найгірше було те, що у розпал кризи Гувер вирішив підняти тарифи. Він був прихильником підтримки приватного бізнесу, великих корпорацій та банків, і відкрито виступив проти прямої підтримки малозабезпечених і безробітних. У своє виправдання Гувер заявив: "Процвітання не може бути відновлено в результаті набігів на державну казну".

Така політика не додавала йому популярності в народі, тим більше що впоратися з кризою під час свого президентського терміну йому не вдалося. У 1932 році Гувер намагався переобратися, але програв вибори Франкліну Рузвельту.

21-й президент Честер Артур (1881-1885)

Расисти, алкоголіки і дурні. 9 найменш популярних президентів в історії США

Президентство Артура особливо нічим не примітне – як з точки зору позитивних подій, так і з точки зору гучних скандалів. Він був удівцем, носив пишні бакенбарди та відрізнявся великими габаритами. При ньому Вашингтон знову став світським містом балів і розваг, а сам Артур, попри свою вагу, розважався любовними пригодами.

При цьому Артур особисто керував масштабною реконструкцією Білого дому і президентського особняка. Щоб покрити частину витрат, він продав на аукціоні 24 вагони з історичними реліквіями, серед яких було пару штанів Лінкольна і капелюх Джона Квінсі Адамса. Сам новообраний президент мав славу модника і володів колекцією з 80 різних пар штанів, завдяки чому отримав прізвисько "Елегантний Артур"

Працював президент лише 2-3 години на тиждень, поставивши рекорд легковажності на президентській посаді. Мабуть, звідси й слабке урядове будівництво. Але самим безрозсудним вчинком Артура на посту президента стало підписання Акту про виключення китайців 1882 року – ймовірно, самого ксенофобського закону, коли-небудь прийнятого у Сполучених Штатах.

Читайте також:

Дивацтва Білого Дому. 8 президентів США, звички яких не зможе переплюнути навіть Дональд Трамп

Убивство, яке змінило Америку: вибори в США на тлі протестів Black Lives Matter

Дізнайтесь, хто ви з найпопулярніших президентів США. Рандомайзер

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди