КСУ не розглядатиме закон про ринок землі найближчим часом — Арахамія

КСУ не розглядатиме закон про ринок землі найближчим часом — Арахамія

Оновлено
КСУ не розглядатиме закон про ринок землі найближчим часом — Арахамія

Конституційний суд не планує найближчим часом розглядати подання народних депутатів про неконституційність закону про ринок землі. Розгляд КСУ стосується тлумачення кількох понять про землю в Основному законі.

Про це розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, який, разом із колегами, зустрівся з головою КСУ Олександром Тупицьким. Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що 2 листопада замість зборів суддів відбудеться розгляд конституційності ухваленого ВР закону про запровадження ринку землі.

"Він (Тупицький - ред.) спростував інформацію про те, що зараз відбувається "зрадоподібне" засідання про землю. Це - черговий процес про землю, який триває вже кілька місяців. І ще буде низка засідань", - розповів Арахамія

Арахамія наголосив, що просив Тупицього проводити розгляд "у максимально відкритому режимі", щоб народні депутати мали змогу почути думку всіх суддів і юридичні аргументи, які у них з’являються.

"Вони не розглядали землю, вони розглядали статті, пов'язані з ринком землі. Саму землю вони зараз не розглядають і найближчим часом, як повідомив пан Тупицький, не будуть розглядати", - наголосив Арахамія.

Як пояснив Суспільному суддя КС Ігор Сліденко, питання стосується тлумачення статей Основного закону.

"Закон про землю взагалі не розглядається Конституційним судом. Вас вводять в оману. Ця справа про тлумачення 13, 14 статей Конституції. В основі тлумачення суд має розказати, що означає у Конституції поняття "земля - національне багатство України". Що це означає? За великим рахунком тлумачення буде містити відповідь на це питання, що таке "земля - національне багатство України". Про право власності на землю там фактично мова не йде", - пояснив Сліденко.

Суддя наголосив, що наразі не було навіть слухань щодо закону.

Щодо питання конституційності закону про мову, голова КСУ повідомив, що його планується розглянути найближчим часом і зазначив, що судді "добре розуміють, яка зараз температура в суспільстві".

Окрім того, голова КСУ пообіцяв депутату, що залучатиме до роботи міжнародних партнерів, "щоб не було зайвих звинувачень".

Довідка. Стаття 13 Конституції, стосовно якої триває розгляд КС, звучить наступним чином: "Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу".

У свою чергу, в статті 14 вказано наступне: "Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону".

Що відомо

  • Згідно порядку денного Конституційного суду, він мав продовжити розгляд подання народних депутатів щодо відповідності Конституції закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 3 листопада.
  • 27 травня 53 народні депутати звернулися до Конституційного суду з поданням про неконституційність процедури ухвалення закону про ринок землі.
  • 4 травня 48 народних депутатів звернулися до Конституційного суду з поданням про відповідність закону про ринок землі Основному закону.
  • 28 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення". Закон підтримали 259 депутатів: 206 нардепів від фракції "Слуга народу", 13 депутатів від фракції "Голос", 23 депутати з "Європейської солідарності" та 12 депутатів із групи "Довіра". "Батьківщина" у повному складі проголосувала проти закону.
На початок