Спроби досягнути колективного імунітету до COVID-19 призведуть до нових смертей – вчений

Спроби досягнути колективного імунітету до COVID-19 призведуть до нових смертей – вчений

Спроби досягнути колективного імунітету до COVID-19 призведуть до нових смертей – вчений АР

Американський професор та завідувач кафедри поведінкових і суспільних наук про здоров’я Університету Піттсбурга Філіп Халлен розкритикував ідею радників Білого дому, які виступають за "природний" підхід до формування колективного імунітету до COVID-19.

Про це йдеться у статті, оприлюдненій науково-популярним журналом Scientific AmericanScientific American – найстаріший науково-популярний американський журнал, що випускається з 28 серпня 1845 року. Статті журналу розповідають про нові та інноваційні дослідження.

Основна ідея цієї пропозиції полягає в тому, щоб дозволити людям з низьким рівнем ризику в США соціалізуватися і природним чином перехворіти на COVID-19, в той час, як вразливі люди будуть зберігати соціальне дистанціювання та дотримуватись інших обмежень. Прихильники цієї стратегії заявляють, що завдяки цьому виникне так званий "природний колективний імунітет", який дозволить стримати поширення інфекції та водночас врятує економіку.

Однак, за словами вченого, відмова від соціального дистанціювання і носіння масок, відкриття ресторанів і дозвіл великих зібрань призведе до перевантаженості лікарняних систем і різкого зростання смертності. Більш того, останні дослідження свідчать, що цей підхід навряд призведе до появи колективного імунітету.

"Як професор поведінкових наук і наук про здоров'я населення, я прекрасно розумію, що психічне, соціальне та економічне здоров'я важливі для добробуту людини, і що заходи із громадської охорони здоров'я, такі як соціальне дистанціювання, наклали серйозні обмеження на повсякденне життя. Але, ґрунтуючись на всіх наявних дослідженнях і наукових даних, керівництво Вищої школи суспільної охорони здоров'я Університету Піттсбурга і я вважаємо, що цей підхід, заснований на інфікуванні, майже напевно зазнає невдачі", – заявив Халлен.

За його словами, щоб отримати 60-відсотковий імунітет у США, захворіти, вижити і розвинути стійкість до вірусу мають близько 198 мільйонів американців. При цьому значно зросте попит на лікарняну допомогу. Відповідно до оцінок ВООЗ та рівня смертності від інфекцій у 0,5%, скасування карантину означатиме майже мільйон смертей.

Населення досягає колективного імунітету тоді, коли досить великий відсоток людей стає несприйнятливим до хвороби. Коли це відбувається, інфіковані люди більше не можуть заражати, і епідемія зупиняється.

Що відомо

  • Половину населення Словаччини перевірили на COVID-19 за один день.
  • В Австралії протягом доби не зафіксували жодного випадку COVID-19.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що коронавірусом могли інфікуватись до 10% населення планети.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди