Супертайфун "Гоні" накрив Філіппіни, пройшовши острівною країною зі швидкістю 225 км/год із проливними дощами. Загинули щонайменше чотири людини, були пошкоджені будинки, а дороги затоплені раптовими повенями.
Як пише BBC, "Гені" обрушився на острів Катандуанес 1 листопада о 04:50 за місцевим часом. Відтоді він послабшав і перетинає головний острів Лусон, де розташована столиця Маніла. Раніше місцеві синоптики попереджали про "катастрофічні сильні вітри і сильні або проливні зливи", а також про раптові повені і зсуви.

"Гені" відомий на Філіппінах як "Роллі" і є найпотужнішим тайфуном, який обрушився на країну після тайфуну "Хайян", який забрав життя понад 6 тисяч осіб у 2013 році. Після виходу тайфуну "Гоні" на берег країна втратила зв'язок із невеликим містечком Вірак на острові Катандуанес, де проживає близько 70 тисяч осіб, нині доля цих людей невідома.

Тайфун позривав дахи з будинків, вимкнув електропостачання, пошкодив інфраструктуру і спричинив сильні повені. Зазначається, що в провінції Албай померли чотири людини, зокрема п'ятирічна дитина: двоє потонули, одна людина була збита вулканічним брудом, на ще одну впало дерево.

Філіппіни у середньому страждають від 20 штормів і тайфунів на рік і втратили 22 людини, коли тайфун "Молаве" пройшов через той же регіон минулого тижня. Голова цивільної оборони Рікардо Джалад сказав, що близько 347 тисяч осіб були евакуйовані. За словами офіційних осіб, пацієнти з COVID-19, які лікуються в наметах-ізоляторах, також були евакуйовані. Порти й аеропорти були закриті, а школи, спортивні зали і державні евакуаційні центри використовувалися як сховища на випадок надзвичайної ситуації.

Товари першої необхідності, важка техніка і засоби індивідуального захисту були переміщені в райони, де вони були необхідні, але місцевий мер провінції Кесон сказав, що пандемія вичерпала їх кошти на випадок надзвичайних ситуацій.
Що відомо
- 26 жовтня над Філіппінами пройшов стрімкий тайфун, у результаті чого щонайменше 13 людей зникли безвісти й були затоплені села.
- На Філіппінах за 50 кілометрів від столиці Маніли "прокинувся" вулкан Тааль. Через його виверження було евакуйовано вісім тисяч людей.
- З 2000 року у світі відбулося понад 7 тисяч надзвичайних природних лих. Причиною більшості з них стали зміни клімату.
- Щонайменше двоє людей загинули та 25 зникли безвісти після сильного шторму Алекс, який вдарив по півдню Франції та північному заходу Італії.