МОЗ закликало Раду підтримати введення штрафів за відсутність маски

МОЗ закликало Раду підтримати введення штрафів за відсутність маски

МОЗ закликало Раду підтримати введення штрафів за відсутність маски

Очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов закликав Верховну раду підтримати законопроєкт про посилення відповідальності за відсутність маски. Зокрема про введення штрафів та можливість накладати санкції на порушників одразу на місціх.

Як повідомив глава МОЗ під час брифінгу, ще в липні урядом був поданий законопроєкт до Верховної ради щодо посилення відповідальності за недотримання всіх протиепідемічних заходів, а саме щодо носіння масок, утім його досі ще не розглянули.

"Там чітко визначено, який штраф за не носіння масок у відповідних закладах, спорудах. Він складає від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів, тобто від 170 до 225 гривень. Це та сума штрафу, яка повинна накладатися на людей, які не дотримуються цих правил", — розповів Степанов.

За словами міністра охорони здоров'я, законопроєкт передбачає, що контроль за дотриманням протиепідемічних правил будуть забезпечувати органи Національної поліції, Держпродспоживслужби та місцевого самоврядування.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі одного з телеканалів розповів, що на порядку денному наступної сесії Ради знаходиться законопроєкт, який дозволить правоохоронним органам складати протокол і штрафувати порушників, які не дотримуються карантинних заходів, одразу на місці.

Що відомо

  • У березні, від початку дії карантину, оголошеного через поширення COVID-19, Верховна рада встановила штраф від 17 до 32 тисяч гривень за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.
  • В Італії штраф за неносіння медичної маски навіть на відкритому повітрі збільшили до 1000 євро.
На початок