Внутрішній локдаун. Португалія на п'ять днів заборонила подорожі всередині країни

Внутрішній локдаун. Португалія на п'ять днів заборонила подорожі всередині країни

Внутрішній локдаун. Португалія на п'ять днів заборонила подорожі всередині країни
Ілюстративне фото, Unsplash

По всій території материкової Португалії було встановлено контрольно-пропускні пункти з метою зупинити несанкціоновані поїздки впродовж п'ятиденної заборони на пересування між муніципалітетами. Заборона не поширюється зокрема на медиків та школярів.

Як повідомляє місцеве видання The Portugal News, заборону на внутрішні подорожі встановили до 3 листопада задля стримання поширення коронавірусу в країні, оскільки за останні дні кількість нових підтверджених випадків захворювання досягла рекордного рівня.

Як зазначає видання, переміщення між понад 300 муніципалітетами Португалії було заборонено, щоб знизити ризик передачі коронавірусу під час національного свята Всіх Святих. Утім, влада зробила кілька винятків. Зокрема, заборона не поширюється "на поїздки з метою професійної або аналогічної діяльності за умови надання довідки з місця роботи.

Також обмеження на поїздки між муніципалітетами не поширюється на медичних працівників та інших працівників закладів охорони здоров'я та соціальної підтримки, а також на викладацький і непедагогічний персонал в шкільних установах, агентів цивільного захисту, сил і служб безпеки, військових та цивільний персонал Збройних сил.

Заборона також не поширюється на переміщення неповнолітніх та осіб, що їх супроводжують в школи та дитячі сади, а також на переміщення студентів до вищих навчальних закладів або інші школи.

У Португалії, де населення становить понад 10 мільйонів людей, було зареєстровано порівняно невелику кількість підтверджених випадків захворювання на СOVID-19 від початку пандемії — 137 272 та 2 468 смертей. Утім в п'ятницю, 30 жовтня, число нових випадків досягло 4 656, що є найвищим щоденним показником.

Загалом в країні 1927 осіб перебувають у лікарнях, з них 275 — у відділеннях інтенсивної терапії.

Що відомо

  • За добу 29 жовтня у світі коронавірус виявили у рекордної кількості людей - 505 756. Найбільше випадків захворювання зафіксували у США (80 384 за добу), Індії (48 648 заражень за добу та Франції (47 637 - за добу).
  • Уряд Бельгії повторного оголосив жорсткий карантин та продовжив шкільні канікули.
  • Міністерство охорони здоров'я оновило перелік країн "зеленої" та "червоної" зони станом на 30 жовтня. До "червоної" зони зараховано 50 країн
На початок