"Програвати шахраям - ще неприємніше". Тарьєй Бьо - про "золото" Логінова на чемпіонаті світу-2020

"Програвати шахраям - ще неприємніше". Тарьєй Бьо - про "золото" Логінова на чемпіонаті світу-2020

"Програвати шахраям - ще неприємніше". Тарьєй Бьо - про "золото" Логінова на чемпіонаті світу-2020 Getty Images

Норвезький біатлоніст Тарьєй Бьо розповів про медалі, які отримує поштою після дискваліфікації суперників за допінг.

На чемпіонаті світу-2020 в італійському Антхольц-Антерсельві, Бьо посів четверте місце в спринті, а "золото" виграв російський біатлоніст Александр Логінов.

Читайте також: "Шахраї ніколи не відчуватимуть себе в безпеці". Тарьєй Бьо - про рішення суду щодо допінгу Устюгова

Тоді Бьо зробив гучну заяву, сказавши, що Логінов не гідний золотої медалі. Свою думку він підтвердив у інтерв'ю норвезькому TV2.

За словами спортсмена, спринт на чемпіонаті світу-2020 був одним із кращих у його кар'єрі.

"Я тоді чітко висловився і, як і раніше, так вважаю. Той спринт був однією із кращих гонок в моїй кар'єрі. Окремі гонки можуть бути просто відмінними, хоча ти і не стоїш на вершині п'єдесталу", - заявив Бьо.

Читайте також: CAS визнав Устюгова винним у порушенні антидопінгових правил. Росія втратила 3 олімпійські медалі

Біатлоніст зазначив, що в тій гонці рівень конкуренції був дуже високим. Однак йому дуже не сподобалося те, що вище за нього опинився Логінов, якого вже ловили на допінгу.

"У той день рівень був надзвичайно високий. І я знову залишився з похмурим четвертим місцем позаду того, хто раніше ловили на допінгу. Це завжди додає досади. Такі невдачі завжди непросто прийняти, а програш шахраєві зробив її ще важчою. Це ранить в серце і йде врозріз з моїми цінностями, тому було важливо відкрито про це сказати", - додав Тарьєй.

На запитання журналіста, чи очікує Бьо на отримання інших медалей поштою, норвежець відповів:

"У глибині душі не хочу. Мені хочеться, щоб спорт був якомога чистішим. Але ніколи не знаєш, як станеться. Якщо це займе ще дев'ять років, то, думаю, я вже завершу кар'єру, коли, може бути, лелека прилетить з посилкою наступного разу", - додав Бьо.

Читайте також: Україна обміняє "бронзу" чемпіонату світу-2011 в естафеті на "срібло" після дискваліфікації Устюгова

Норвезький біатлоніст зазначив, для нього медалі "як діти", саме тому він згадав лелеку.

Що відомо

  • Александр Логінов був дискваліфікований рішенням IBU на 2 роки (з листопада 2014 по 2016) через допінг. Усі результати спортсмена, починаючи з моменту взяття проби в листопаді 2013 року, були визнані недійсними.
  • Тарьєй Бьо - норвезький біатлоніст, Олімпійський чемпіон (Ванкувер-2010 в естафеті у складі збірної Норвегії), 10-разовий чемпіон світу з біатлону.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс