Сміття вивозять із цвинтарів Ужгорода: в місті готуються до Дня пам’яті

Сміття вивозять із цвинтарів Ужгорода: в місті готуються до Дня пам’яті

Сміття вивозять із цвинтарів Ужгорода: в місті готуються до Дня пам’яті Суспільне Закарпаття

70 кубометрів сміття вивозять за одну добу з кладовищ Ужгорода перед поминальними днями. Це приблизно 10 машин "КАМАЗ", — каже директор комбінату комунальних підприємств, що обслуговує міські цвинтарі, Анатолій Сухолов.

Сміття вивозять із цвинтарів Ужгорода: в місті готуються до Дня пам’яті

В Ужгороді є 12 кладовищ. Із них 9 – закриті, де проводять лише підпоховання. Напередодні Дня пам'яті працівники комбінату роблять генеральне прибирання: забирають сухе гілля, листя та сміття і відвозять на сміттєвий полігон до Барвінка. Самі ж могили не доглядають: це роблять родичі та знайомі померлих.

Цвинтар "Кальварія" в Ужгороді. 81-річна Олена Мага розповіла: крім цього кладовища, має похованих рідних у Барвінку. Жінка розповідає: в інших областях України дізналася традицію залишати на могилах випивку і хліб для померлих у поминальні дні. Зробила так і на могилі рідних.

"Я поклала рюмочку і шматок хліба. Думаю, хай у нас "на заході" буде так, як і там. Моя сестра старша прийшла, дзвонить мені: "Які ви молодці. Пішли і лишили стаканчик. Тому я випила і закусила". Вона буде мати 92 роки. Я кажу їй "Юля, то я не тобі лишила, а мамі там налила" Та ми тепер все сміємося. Все, коли прийдемо, та дивимося, чи там є стаканчик, чи ніхто з нього не випив", — розповіла Олена Мага.

Сміття вивозять із цвинтарів Ужгорода: в місті готуються до Дня пам’яті

Жінка прибирає могили самостійно. А поруч зруйнований хрест оглядає Роберт Орос. Чоловік доглядає могилу рідних своєї знайомої, яка через стан здоров’я не може піти на цвинтар. Каже: "Кальварія" потребує додаткового прибирання, бо могили заросли дикою ожиною.

"Допустимо на Барвінку більш-менш прибирають і на вулиці Капушанській. Там акуратненько, вже почали прибирати. А тут — подивіться. Це ж вони мають прибирати. Цей пень не має бути на могилці. Тільки що жіночка виносила такі брили. Покидали їй на могилку. Хтось порізав і їй покидав", — обурюється чоловік.

Прибирання самих могил — не в компетенції працівників комбінату комунальних підприємств, сказав директор установи Анатолій Сухолов. Працівники вивозять сміття і косять на відведених ділянках — на центральних маршрутах і головних проходах. Могили прибирають безпосередньо родичі померлих.

Сміття вивозять із цвинтарів Ужгорода: в місті готуються до Дня пам’яті

"Наше завдання — вивезти все сміття вчасно, — сказав Анатолій Сухолов. — Просимо, щоби люди виносили (сміття, — ред.) туди, де може техніка під’їхати до центральних доріг і проходів. У нас працюють 4 одиниці техніки. Тут у нас 5 людей працюють, на Барвінку 5 людей. Одна людина постійно закріплена в Дравцях, одна на Радванці, одна на єврейському кладовищі. Є ескаватор. Ним ми працюємо механізовано в Барвінку — на найбільшому кладовищі Ужгорода. У нас там поховано понад 25 тисяч людей".

За словами Анатолія Сухолова, площа "Кальварії" — 5 гектарів. Тут поховано близько 10 тисяч людей. Прибирання на цьому, а також на інших міських цвинтарях мають завершити до 7 листопада.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди