Північна Корея повідомила про невдалу спробу запуску супутника

Північна Корея повідомила про невдалу спробу запуску супутника

ЗМІ
Випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети КНДР Hwasong-18
Випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети КНДР Hwasong-18, 13 квітня 2023 року, Північна Корея. AP/KCNA

Чергова спроба Північної Кореї вивести на орбіту розвідувальний супутник закінчилася невдачею. Ракета-носій вибухнула в повітрі на першому етапі польоту.

Як повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї (KCNA) з посиланням на Національне управління аерокосмічних технологій КНДР.

У листопаді 2023 року північнокорейська влада заявляла про успішний запуск свого розвідсупутника "Малліген-1" після невдалих спроб у травні та серпні.

Влада Південної Кореї стверджувала, що Північна Корея отримала технічну допомогу з боку Росії для цього запуску в обмін на відправку в Москву контейнерів зі зброєю для використання в Україні. Російська влада це заперечує.

Влада Північної Кореї 27 травня повідомила Японію про планований запуск. США, Південна Корея та Японія піддали це рішення критиці і заявили, що подібні маневри порушують резолюції Ради Безпеки ООН.

Пізніше південнокорейські військові заявили, що зафіксували падіння ракети в акваторії КНДР і заявили, що супутник імовірно вибухнув у повітрі.

Випробування зброї у КНДР

У Північній Кореї ухвалили закон, який дозволяє використовувати ядерну зброю "у разі загрози". У документі зазначається, що Північна Корея застосує ядерну зброю у разі неминучого нападу на її керівництво або для того, щоб перемогти у війні.

КНДР час від часу запускає крилаті ракети у бій Східного або Жовтого морів, де бойові частини боєприпасу залишаються у воді. Це не подобається Японії та Південній Кореї, які разом із США обговорюють плани дій стримування КНДР, щоб "не бути під прицілом" Пхеньяна.

На початок