Латвія інвестує в коаліцію безпілотників 20 мільйонів євро на підтримку України

Латвія інвестує в коаліцію безпілотників 20 мільйонів євро на підтримку України

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс (за трибуною) піл час виступу в Паланзі, Латвія, 23 травня 2024 року. REUTERS/Ints Kalnins

Латвія у 2024 році інвестує у коаліцію безпілотників 20 мільйонів євро на підтримку України. Таку ж суму спрямують на посилення латвійської армії дронів.

Про це повідомив журналістам міністр оборони Андріс Спрудс 27 травня, пише латвійський суспільний мовник. За його інформацією, до виробництва дронів залучатимуть місцеві компанії.

"Бачачи важливість безпілотників у війні та керуючись досвідом України, ми можемо оголосити про запуск Drone Capability Initiative цього року. Ми можемо метафорично говорити про створення армії безпілотників", — сказав Спрудс.

Це означає, що Латвія не лише постачатиме Україні безпілотники, а й ще активніше впроваджуватиме ці технології в Національних Збройних Силах.

Ці 20 мільйонів євро включають як створення інфраструктури, так і закупівлю безпілотників, у тому числі у латвійських компаній на суму не менше 10 мільйонів євро. Спрудс зазначив, що наразі випробування безпілотників пройшли сім компаній, з якими ведуться переговори про закупівлю безпілотників уже в червні.

На запитання, чи пов’язана така ініціатива з ініційованою Естонією "стіною безпілотників" з Норвегії до Польщі, Спрудс підкреслив, що Латвія почала розробляти безпілотники ще до цього оголошення. Коаліція безпілотників, сформована Латвією на підтримку України, також була створена кілька місяців тому.

Що відомо про коаліцію дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення коаліції дронів й ухвалили відповідні рішення.

У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що Рига досягла прогресу в створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових тисячами нових безпілотників.

Наприкінці квітня 2024 року Спрудс поінформував, що Коаліції дронів вже вдалося зібрати майже 500 мільйонів євро. Ці гроші витратять на закупівлю безпілотників для України.

На початок