Близько 80 російських атак сталося на фронті — Генштаб

Близько 80 російських атак сталося на фронті — Генштаб

Зведення генштабу ЗСУ 27 травня, танк
Український танк. AP Photo/Efrem Lukatsky

На лінії зіткнення кількість російських атак з початку доби 27 травня близька до 80. Найінтенсивніші бойові дії — на Покровському напрямку. На Харківщині армія РФ скинула не менш як 25 керованих авіабомб, водночас зазнає значних втрат.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ станом на 19:00.

За словами пресслужби, ЗСУ продовжують оборону. Загальна кількість російських атак по всій протяжності фронту з початку доби наблизилася до 80.

"Нашим угрупованням військ визначені та доведені завдання для посилення стійкості оборони. Українські захисники продовжують стримувати ворога та завдавати йому максимальних втрат", — пише Генштаб.

Ситуація за напрямками

На Харківському напрямку відбулося 10 бойових зіткнень, частина боїв уже довго тривають. Росіяни завдають авіаційних ударів на півночі Харківщини із застосуванням керованих авіабомб — щонайменше 25 ударів КАБами з початку доби. Дві авіабомби застосовано по власне Харкову.

Українські війська завдають втрат росіянам, що намагаються просунутися на цьому напрямку. Загальні втрати противника з початку доби — 137 солдатів загиблими та пораненими та 18 одиниць знищеного озброєння і військової техніки. Зокрема, розбито один танк росіян, по чотири одиниці авто та спецтехніки. Пошкоджено дві бойові бронемашини, два автомобілі, чотири артилерійські системи.

На Куп’янському напрямку російські війська 9 разів намагалися прорвати оборонні рубежі ЗСУ. Також зазнали значних втрат: близько 10 солдатів загинули, пів сотні поранено. Серед знищеного озброєння армії РФ – сучасна станція радіоелектронної боротьби "Серп-ВС5". Пошкоджено дві російські гармати.

На Сіверському напрямку кількість штурмових дій росіян зросла до 6, а на Краматорському – до 8. Російські війська продовжують тиснути на Часів Яр та його околиці.

На Покровському напрямку Сили оборони України з початку доби відбивали 21 атаку росіян. Ситуація складна, але контрольована.

На Времівському напрямку російські військові не припиняють спроб атакувати, застосовуючи авіацію й КАБи. Поблизу населених пунктів Старомайорське та Урожайне відбито 9 штурмових дій росіян. По цих самих селах противник завдавав повітряних ударів.

На Придніпровському напрямку відбулося 5 бойових зіткнень на плацдармах на лівому березі Дніпра.

На решті напрямків ситуація суттєвих змін не зазнала, підсумовують у Генштабі.

На початок