Як за останні роки змінилася в Україні якість молока, на що звернути увагу при виборі напою та його продуктів, а також чи корисно вживати безлактозне молоко в ефірі Українського радіо розповіла віцепрезидентка асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.
Про якість молока
За останні роки в Україні якість молока-сировини, що надходить на переробку, відповідно і готового продукту, в рази зростає, розповідає Ганна Лавренюк: “Якщо, наприклад про такий сорт, як екстрагатунок у 2009-му році ми взагалі не чули, то це є єдиним придатним в усьому світі ґатунком. На сьогодні нам на переробку надходить вже 34%. Нині в країні відбулись значні модернізації, відбудови, підходи до відповідальності виробників сировини. Якщо, 10-ть років тому, виробники молока їздили до Європи, щоби вчитись, то, тепер, до нас їздять на навчання”.
Про безпечність молока
Показник молока поділяється за показниками безпечності продукту. Йдеться про вміст у сировині-молоці таких показників як “бактеріальне забруднення”, це – гігієна доїння, швидкість охолодження молока і те, як гігієнічно це молоко було доставлено на переробку. Також враховуються інші домішки. Окрім того, одним з показників є залишки антибіотиків, якщо тварина хворіла.
Про скисання молока
Скисання домашнього молока — це природний процес. Якщо воно довго не скисає, то може йтися про додавання продуктів, які не дають бактеріям утворювати кисляк. Що ж до промислового молока, то воно потрапляє до споживачів пастеризованим, ультрапастеризованим, тощо. Для ультрапастеризованого молока є нормальним, що воно не скисає протягом місяця.
Про безлактозне молоко
З безлактозного продукту вилучили молочний цукор - лактозу. Це означає, що до цього продукту додали спеціальний фермент – лактазу, який допомагає його перетравлювати.