Зеленський запросив Байдена та Сі на мирну конференцію до Швейцарії

Зеленський запросив Байдена та Сі на мирну конференцію до Швейцарії

Зеленський на фоні зруйнованої друкарні у Харкові
Президент України Володимир Зеленський на фоні зруйнованої друкарні у Харкові, Україна, травень, 2024 року. Пресслужба Офісу президента України

Президент України Володимир Зеленський запросив президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна на мирну конференцію по Україні в Швейцарії в червні.

Про це стало відомо зі звернення Зеленського до світових лідерів напередодні саміту миру.

Зеленський звернувся до Байдена та Сі та попросив їх підтримати мирну конференцію своєю особистою участю, яка відбудеться 15 і 16 червня у Швейцарії.

"Я звертаюся до лідерів світу, які поки осторонь глобальних зусиль із підготовки Саміту миру. До Президента Байдена, лідера Сполучених Штатів. До Президента Сі, лідера Китаю... Будь ласка, проявіть ваше лідерство у наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами", — сказав Зеленський.

Раніше керівник Департаменту з комунікацій МЗС Швейцарії Ніколя Бідо повідомив, що вже 50 країн із 160 запрошених делегацій підтвердили, що візьмуть участь у Глобальному саміті миру, що має відбутися у червні. Відомо, що низка країн вже підтвердили участь у Глобальному саміті миру, серед них: Португалія, Греція, Норвегія, Північна Македонія,

Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Очікується, що участь у ньому візьмуть глави держав та урядів з усіх континентів.

На початок