На Херсонщині побились неповнолітні дівчата - поліція порушила кримінальне провадження

На Херсонщині побились неповнолітні дівчата - поліція порушила кримінальне провадження

На Херсонщині побились неповнолітні дівчата - поліція порушила кримінальне провадження
Національна поліція Херсонської області

Поліція Херсонщини порушила кримінальне провадження щодо неповнолітніх учасниць бійки у Білозерці. Відео, на якому дві дівчини б’ють третю, поліцейські виявили під час моніторингу мережі Інтернет.

У центрі селища Білозерка більшість місцевих жителів, які погодились говорити, про ситуацію почули вперше. У школі, де навчається побита дівчинка, директор школи на самоізоляції, тож ситуацію він прокоментував телефоном.

Сергій Фенін пояснив, що бійка сталася під час канікул. До школи викликали матір разом з дочкою. Сама дівчина навчається тут з 21 вересня, - розповів директор:

"Причиною переводу зі слів матері було те, що дівчину цькують у класі у тій школі. Ми знали, одразу ми її поставили на внутрішньо-шкільний контроль. З нею працювали заступник з виховної роботи, психолог закладу, але часу було не дуже багато, бо з 12 жовтня ми вже пішли на вимушені канікули. Хоча зі слів психолога і заступника, дівчина почуває себе ображеною та ізольованою у дитячому колективі, але має високу потребу у визнанні серед однолітків. Мабуть, це і є причиною виникнення конфліктів".

Директор додав що 13-14 років - це перехідний період, особливо у дівчат. Говорить, мабуть, мати не хотіла розголосу. Хоча, вже за свідченням поліції, яка відкрила справу, то дівчина і сама робила ці зйомки, а потім викладала в мережу.

На подвір’ї школи номер 3, де навчається інша учасниця бійки, коментувати ситуацію на камеру керівництво відмовилось. Телефоном директорка розказала, що це не перший конфлікт за участі їх учениці. Не став спілкуватися зі знімальною групою і начальник районного відділу освіти, культури, молоді та спорту. З батьками дівчат теж не вдалося домовитися про зустріч. Про бійку, яка сталася 23 жовтня, Суспільному розказала речниця Нацполіції області:

"Правоохоронці встановили усіх осіб, які брали участь у бійці, або ж були присутні під час неї. Причиною конфлікту стало те, що 12-річна потерпіла образила словесно одну із хуліганок. Наразі відкрито кримінальне провадження за частиною 2, статті 296 Кримінального кодексу України, а саме - хуліганство".

Як пояснив Суспільному адвокат Максим Магда, санкція статті передбачає обмеження волі строком до п'яти років. Для неповнолітніх застосовується умовне покарання.

Оксана Хлєбус, В’ячеслав Ходус.

Що відомо

  • Відео, на якому зафіксовано, як дві дівчини у Білозерці на Херсонщині б’ють третю, було виявлене поліцейськими під час моніторингу мережі Інтернет. Поліцейські встановили всі обставини конфлікту між неповнолітніми. Наразі відкрите кримінальне провадження за фактом хуліганства, вчиненого групою осіб.
На початок