Сигнал про повені та землетруси: на Полтавщині близько 400 систем оповіщення

Сигнал про повені та землетруси: на Полтавщині близько 400 систем оповіщення

Сигнал про повені та землетруси: на Полтавщині близько 400 систем оповіщення Суспільне Полтава

Усі 400 систем оповіщення на Полтавщині працюють справно. Це результати перевірки. Її 28 жовтня влаштували у Полтаві та районах, каже начальник обласного департаменту цивільного захисту Сергій Венгер.

Таких систем на Полтавщині близько 4 сотень. Вони охоплюють 95% території регіону. Навчальні сигнали вмикають щорічно, а от справжньої тривоги не оголошували жодного разу за часів незалежності України.

На вежі цього будинку встановлена система оповіщенняСуспільне Полтава

На вежі цього будинку встановлена система оповіщення

Так із сирени, що на даху будівлі у центрі Полтави, лунає сигнал «Увага всім». Чути його на відстань приблизно пів кілометра. Це перевіряють справність системи оповіщення.

Полтавець Сергій Олефір каже: "Хватаєш документи і бомбосховище шукаєш. Кожен має знати, де місце збору".

Полтавка Ірина Нікітіна: "Я так розумію – це повітряна тривога. Не знаю, куди йти у випадку, якщо вона буде справжня. Не знаю, де розташоване бомбосховище і де можна сховатися".

Звідси лунає сигналСуспільне Полтава

Звідси лунає сигнал

Цей звук мав привернути увагу до надзвичайної події. Наприклад, аварії на підприємстві, повені чи землетрусу тощо. У разі справжньої тривоги, вказівки щодо дій даватимуть окремо, кажуть в обласному департаменті цивільного захисту.

За день у місті сирени вмикали двічі, з інтервалом у 20 хвилин.

Директор обласного департаменту цивільного захисту Сергій Венгер каже: "Сповіщення надходять не лише у вигляді сирен чи на телебачення, а й також надходять смс повідомлення на мобільні засоби зв’язку та текстові повідомлення громадянам".

Автономна система оповіщенняСуспільне Полтава

Автономна система оповіщення

Розміщені пристрої сповіщення на адмінбудівлях та житлових будинках. У Полтаві таких близько сотні. Ось ця система вже нового зразка. Через неї транслюють не лише сигнал сирени.

Спеціаліст відділу обласного департаменту цивільного захисту Олександр Тимошенко говорить: "Це енергонезалежний засіб оповіщення, тому що він живиться від сонячних батарей. Не тільки може відтворювати звук електричної сирени – сигнал «Увага всім», а будь-які мовні повідомлення цивільного захисту. Що робити населенню, або що трапилось".

За словами Олександра Тимошенка, такі перевірки систем оповіщення на Полтавщині щорічні. Усі сирени працюють справно. В області їх приблизно 400.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди