Старовинний підвал, а також шматки кахлю виявили під час археологічних досліджень Невицького замку. Про це нині Суспільному розповів археолог Володимир Мойжес. Розкопки вперше проводили в центральній вежі замку — донжоні — під час реалізації ґрантового проєкту.

Дослідник Невицького замку, археолог Володимир Мойжес показав знайдені шматки кахлю. За його словами, раніше ними оформлювали верхню частину печі в замку.
"Вона всередині пуста. Вона віддавала тепло, — пояснив археолог. — Тут видно, що усе закопчене вогнищем, бо воно було всередині. Вони такими йшли рядами, вони трошки відрізняються, ряди вмурувалися, і створювалася така піч".
Володимир Мойжес розповів, знахідка допомагає уявити, як виглядала опалювальна система в центральній вежі замку і коли була змурована піч. За аналогіями археолог припустив, що це перша половина ХVII століття.

Володимир Мойжес
"Ми можемо реконструювати, як виглядала ця кахельна піч, яка була у Невицькому замку", — пояснив Володимир Мойжес.
Шматки кахлю знайшли в підвалі, який знаходиться в центральній вежі Невицького замку. Дослідник замку Олександр Дзембас розповів, що для цього провели археологічне дослідження, оскільки центральна вежа раніше не досліджувалася.
"Саме тому проєктом передбачені ці археологічні дослідження і виявили це приміщення, склади харчові. Приміщення згодом буде функціональним, глибина до 4 метрів, загальна площа 12 метрів", — розповів дослідник.

Олександр Дзембас
За словами Олександра Дзембаса, після реставрації Невицького замку це приміщення відкриють для відвідувачів, а виявлені знахідки передадуть до Закарпатського краєзнавчого музею.
Читайте також: Запорізькі археологи розповіли про знахідки цьогорічної експедиції