Смерть породіллі на Херсонщині: від справи усунуто судмедексперта

Смерть породіллі на Херсонщині: від справи усунуто судмедексперта

Смерть породіллі на Херсонщині: від справи усунуто судмедексперта Суспільне Херсон

Нижньосірогозький районний суд прийняв рішення усунути місцевого судмедексперта від справи смерті породіллі Оксани Лозової та її дитини. Експертизу біоматеріалів проводитиме обласна комісійна судово-медична експертиза. Сам судмедексперт із таким рішенням погоджується.

Адвокат потерпілих Дмитро Болтушенко вважає, що Олександр Кайфель перевищив свої повноваження як експерт:

"На момент проведення розтину експерт не мав лабораторних досліджень: гістологічних, токсикологічних. він не міг зробити висновок, що цей лікарський засіб призначений правильно. Це є підставою вираження цьому експерту недовіри. Прошу долучити копію до матеріалів справи".

За словами адвоката, Нижньосірогозький районний відділ поліції не повинен був направляти тіло до Кайфеля.

"Можливо за браком досвіду назначили експертизу Кайфелю. За правилами кримінально-процесуального кодексу він би мав заявити слідчому, що я не маю права проводити цю експертизу. Вона має проводитися комісійно. Крім того, до мене можуть бути питання щодо упередженості, оскільки я не тільки судово-медичний експерт, а є патологоанатомом у цієї лікарні. Працює на території цієї лікарні і отримує зарплату. Він мав відмовитися від цієї експертизи", - розповів Дмитро Болтушенко.

Тимчасова виконувачка обов’язків начальника слідчого відділення Нижньосірогозького районного відділу Наталя Мудра говорить, що рішення, де робити судово-медичну експертизу, приймалося спільно з прокуратурою:

"Майже доба минула, потрібно було терміново робити розтин, щоб відібрати відповідні аналізи. Рішення було прийнято з прокурором".

Свекруха померлої Тетяна Бородай говорить, що із самого початку у лікарні довго не знали, хто і де буде проводити розтин:

"Мені сказали у лікарні, що будуть робити у Херсоні експерти з Києва, а потім я подзвонила і мені сказали, що ніхто не приїде. А потім сказали, що херсонські експерти. Потім померлої донька Наталя подзвонила і їй сказали, що о 21 годині будуть робити розтин у Нижньосірогозькій лікарні. У них все там було заплутано. Вони всі там у лікарні не думали, що ми будемо розбиратися. Думали, що ми заберемо Оксанку і поховаємо її і все".

Суддя задовольнила заяву адвоката. Судмедексперт Олександр Кайфель з рішенням погодився:

"У цілому я згоден. Чому? З двох причин. Перша - це важка експертиза у практичному плані і її краще виконувати більш кваліфікованим спеціалістам, а точніше не тільки більш кваліфікованим, а скажімо так, коли їх кількість більше однієї людини. Друга – це те, що практична діяльність районного експерта навряд чи має практичний досвід у такому випадку. Таке дуже рідко зустрічається у районі. Тому з відводом я повністю згоден".

Ольга Ляшенко, Григорій Шматко.

Що відомо

  • 23 вересня у Нижньосірогозькій лікарні померла породілля та її новонароджена дитина. У довідці про смерть жінки причиною вказаний анафілактичний шок внаслідок несприятливої реакції на медпрепарат.
  • За фактом цих двох смертей розпочато досудове розслідування. Відкрите кримінальне провадження за частиною першою ст 140 Кримінального Кодексу України, що передбачає неналежне виконання своїх професійних обов’язків медичними працівниками. Триває досудове розслідування.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди