Корея допоможе знешкоджувати радіацію на Чорнобильській АЕС

Корея допоможе знешкоджувати радіацію на Чорнобильській АЕС

Корея допоможе знешкоджувати радіацію на Чорнобильській АЕС УНІАН

Чорнобильська АЕС домовилася з Корейським інститутом досліджень атомної енергії (KAERI) про дезактивацію радіоактивних фрагментів бетону та металу на атомній електростанції.

Як повідомили у пресслужбі Держагентства з управління зоною відчуження, відповідну угоду нещодавно підписали на Чорнобильській АЕС.

За словами заступника директора технічного (з поводження з радіоактивними відходами) Олександра Скомарохова, у рамках цієї угоди представники ЧАЕС за технологіями KAERI та за погодженими з KAERI процедурами виконають дезактивацію фрагментів бетону та металу, які мають радіоактивне забруднення широким спектром випромінювальних елементів.

"Це взаємовигідне співробітництво. KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні. Водночас Чорнобильська АЕС, виконуючи виведення станції з експлуатації, постійно шукає засоби та технології, які дозволять, з одного боку, якісно виконувати дезактивацію матеріалів, а з іншого – істотно зменшити кількість РАВ, що утворюються в цьому процесі. Таким чином, майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої фахівцями KAERI технології", — додав він.

Як повідомляють у пресслужбі, проведення випробувань, які триватимуть до кінця 2021 року, буде дезактивовано елементи з відомими характеристиками забруднення, зокрема бетонні фрагменти конструкцій, а також металеві пластини з нержавіючої й вуглецевої сталі, шляхом пінної дезактивації.

У разі позитивних результатів випробування Чорнобильська АЕС отримає додаткову до наявних технологію дезактивації з правом використання виключно на промисловому майданчику станції.

Що відомо

  • У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух із викидом радіоактивних речовин. Хмара радіації простяглася над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Близько 200 тисяч людей було евакуйовано із зон забруднення.
  • Радянська влада приховувала інформацію про катастрофу на ЧАЕС.

Читайте також

П'ять фактів до 34 роковин Чорнобильської трагедії

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди