У педуніверситеті Кропивницького вчаться дистанційно. Студенти з області мають перебої з інтернетом

У педуніверситеті Кропивницького вчаться дистанційно. Студенти з області мають перебої з інтернетом

У педуніверситеті Кропивницького вчаться дистанційно. Студенти з області мають перебої з інтернетом Суспільне: Кропивницький

Чотири тисячі двісті студентів Центральноукраїнського педагогічного університету у Кропивницькому два тижні навчатимуться дистанційно. Причини дві: захворювання на коронавірус чотирьох викладачів і те, що Кропивницький опинився у жовтій зоні – пояснив виконувач обов’яків ректора Олег Семенюк.

Журналісти Суспільного бачили, як проходить лекція з теорії ймовірностей з елементами теорії випадкових процесів дистанційно. Викладач – Олег Макарчук. Його слухали дві студентки, відеозв’язок налаштувала одна. Такий формат навчання незручний – каже викладач.

"Є обмеження в часі, 40 хвилин. Є написання контрольних робіт. Можна проконтролювати, що це все робиться відкрито. А на дистанційній формі доводиться придумувати такі завдання, в яких є різні варіанти. Які буде важко виконати з використанням якихось технічних засобів".

Викладач вважає, що дистанційне навчання розраховане на свідомих студентів. "Ті студенти, які свідомо розуміють, що цей предмет їм потрібен, працюють в такому ж режимі, як і тиждень тому. Ті, хто не з’являлися на парах, так і не будуть з’являтися".

Декан фізико-математичного факультету Ренат Ріжняк говорить, через дистанційне навчання студенти не зможуть робити лабораторні роботи з приладами. "Ми постаралися змінити практичні пари наперед. Тобто ці два тижні не будемо практикувати. Що буде далі, будемо вирішувати. Лабораторні роботи – дуже важливо. У виключних випадках будемо запрошувати на індивідуальні консультації студентів, щоб вони виконували лабораторні роботи".

Студент другого курсу факультету історії та права Владислав Пономаренко каже, навчатися дистанційно заважають перебої з інтернетом. "Я проживаю в Добровеличківці. На першому курсі я навчавася дистанційно, це було доволі проблематично в моєму селищі, тому що в нас були часті перебої інтернету, світло виключали. Я не міг відвідувати всі пари. А якщо були великі масштабні роботи, було дуже тяжко їх відсилати".

Владислав назвав єдину перевагу дистанційної форми навчання: "Можна виспатися нормально".

Студент 4-го курсу історії та права Назар Шашло живе в гуртожитку. Каже, дистанційне навчання зручно поєднувати з роботою. "Зараз карантин, навколо віруси. Стало краще, бо ти спілкуєшся менше з великою кількістю людей. Більше часу, щоб підгтуватисия до пари, знайти інформацію. Проблем з інтернет-зв’язком у мене ніколи не вииниикало".

Перебої з інтернетом під час дистанційного навчання врахують – говорить Олег Семенюк. "Навіть якщо студенти не встигнуть все зробити, буде можливість відпрацювати в реальному часі. Для цього передбачені консультації, спеціальні заняття. Вже перший період дистанційного навчання з’ясував проблеми, які є. Буде 1-2% тих, хто не зможе робити роботи. Окрім того, ми не вимагаємо від студентів виселятися з гуртожитку".

Дистанційне навчання у педагогічному університеті триватиме до 6-го листопада.

Що відомо

  • 295 шкіл області перебувають на канікулах, 10 – на дистанційному навчанні, дві школи вчаться у звичайному режимі. Це Олексїівска школа Добровелиичківського району та Омельницька школа Онуфріївського району. Вчаться, бо були канікули у жовтні – розказав начальник обласного управління освіти Володимир Таборанський.
  • 50 університетів, училищ та коледжів області можуть самі обирати формат навчання, сказав Таборонський. "Вони самостійно визначаються і з формою навчання, і з періодом навчання. Рекомендації міністерства освіти перейти на дистанційну форму навчання з 15 жовтня по 15 листопада. Період дистанційного навчання необмежений, може бути багаторазовий, в залежності від ситуації і захворюваності".

Читайте також

Курсанти Кропивницької льотної академії вчаться дистанційно. Їм подобається, вчителі бачать недоліки

Вчителька з Кропивницького пише посібники з хімії, за якими навчаються школярі України

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди