Для шпиталізації з COVID-19 не обов'язково мати позитивний тест — Степанов

Для шпиталізації з COVID-19 не обов'язково мати позитивний тест — Степанов

Для шпиталізації з COVID-19 не обов'язково мати позитивний тест — Степанов
AP

Міністерство охорони здоров'я планує до кінця року почати роботи 70 тисяч ПЛР-тестів на COVID-19 на день, а також дозволило шпиталізувати пацієнтів з коронавірусом до лікарень без позитивного тесту.

"Нині ми дійшли вже майже до 40 тисяч тестувань (на день — ред.). Згідно з тим планом, який у нас є, на середину листопада ми повинні вийти на 50 тисяч тестувань на добу, далі — до 75 тисяч тестувань до кінця року", — розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу і додав, що "така динаміка МОЗ не задовольняє і потрібно додавати інші методи тестувань".

За його словами, нині для шпиталізації громадян з COVID-19 до лікарень не потрібно мати позивний тест на коронавірус, оскільки світова статистика демонструє, що до 30% позитивних тестів показують негативний результат.

"Це пов'язано із забором матеріалу (біологічного — ред.), фізіологічними особливостями організму і тим, де саме розташовується вірус, коли беруть мазок для тестування методом ПЛР", — пояснив Степанов.

Міністр додав, що саме тому МОЗ впровадило зміни і для шпиталізації з COVID-19 достатньо лише чітких клінічних симптомів.

Що відомо

  • Станом на ранок 27 жовтня в Україні зафіксовано 355 601 випадок коронавірусної інфекції, з них за минулу добу — 6 677 нових хворих.
  • Міністерство охорони здоров'я розглядає чотири сценарії розвитку пандемії коронавірусу в Україні. На останньому, четвертому, пацієнтів будуть лікувати за пріоритетністю.
  • На початку жовтня керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що до кінця року в країні щодня виявлятимуть 7-9 тисяч нових хворих на COVID-19.
  • Генеральний директор Всесвітньої організації з охорони здоров'я заявив, що світ перебуває у критичній точці пандемії, а швидкість поширення вірусу в деяких країнах стала надто високою.
  • 26 жовтня в Україні набув чинності новий поділ на карантинні зони в залежності від епідеміологічної ситуації в регіонах. Київ залишився у "помаранчевій" зоні, а до "червоної" зони додалися Миколаїв, Полтава, Рівне. Усього у "червоній зоні" 40 міст та 60 районів.
На початок