Відправляють на уточнення: у Полтаві ТВК не приймає протоколи через помилки

Відправляють на уточнення: у Полтаві ТВК не приймає протоколи через помилки

Відправляють на уточнення: у Полтаві ТВК не приймає протоколи через помилки Суспільне Полтава

У Полтавській міській територіальній виборчій комісії близько 80% протоколів підрахунку голосів відправили назад на дільниці. Це для того, щоб уточнити інформацію і виправити помилки в оформленні документів, каже голова міської ТВК Алла Назаренко. Протоколи приймають майже добу.

Усі виборчі дільниці на Полтавщині зачинили вчасно, о 20-й годині 25 жовтня. Останнім у полтавській школі мистецтв проголосував Костянтин Коваленко.

У Полтавській міській ТВК перевіряють протоколи з підрахунку голосівСуспільне Полтава

У Полтавській міській ТВК перевіряють протоколи з підрахунку голосів

"Треба щось змінювати в цьому місті й, я вважаю, треба зробити свій вибір", − каже виборець Костянтин Коваленко.

Протоколи підрахунку голосів із полтавських дільниць везуть до двох ТВК – міської та районної у місті.

"Ми приймаємо 3 протоколи. Протокол про підрахунок голосів з виборів полтавського міського голови, протокол з виборів депутатів міської ради та протокол з підрахунку голосів депутатів до Шевченківської районної у місті ради", − зазначив голова Шевченківської у місті Полтава ТВК Олена Праведнюк.

Підрахунок голосівСуспільне Полтава

Підрахунок голосів

У Шевченківській районній у Полтаві територіальній комісії за пів дня прийняли майже третину від усіх протоколів.

"Шевченківський район налічує шістдесят дільниць. Ми прийняли 19 протоколів, 10 з них – це спеціальні дільниці", − говорить голова районної у місті Полтава виборчої комісії Олена Праведнюк.

А до Полтавської міської ТВК перші документи привезли учора о 22:30. Поки приймають протоколи двох видів – щодо голосування за депутатів у обласну та районні ради. А згодом прийматимуть уже перевірені документи й від районних у місті ТВК.

Підраховані бюлетеніСуспільне Полтава

Підраховані бюлетені

На ранок тут отримали 14 із 152 протоколів.

"Багато зараз помилок, ми багато повертаємо, відправляємо на уточнення. Дуже складні бюлетені по підрахунках, люди втомлені, дуже багато рахувати, пакувати і писати дуже багато", − каже голова полтавської міської ТВК Алла Назаренко.

Система оформлення протоколів цьогоріч складна, кажуть члени дільничних виборчих комісій.

"Перший раз нам повернули, ми поїхали знову переписувати заново й ставити печатки, потім вже ми приїхали сюди. Було дуже багато бюлетенів, по 5 бюлетенів на людину. І, коли ми заповнили вже всі бюлетені, всі протоколи, ми приїхали до ТВК, але нам сказали зробити уточнення, тому що в протоколах був неправильний алгоритм розрахунку", − говорить заступниця голови ДВК у Полтаві Ангеліна Людомир.

Результати голосування в бюлетенях рахують на запаковують в спеціальні мішкиСуспільне Полтава

Результати голосування в бюлетенях рахують на запаковують в спеціальні мішки

"Нас повернули на дільницю, тому що в нас виникли проблеми з протоколами, ми не зовсім правильно оформили протоколи . Я перший раз на виборах працюю й багато бюлетенів, багато виборців й дуже важко придумати якійсь алгоритм, щоб витратити менше часу для підрахунку голосів", − повідомив член ДВК у Полтаві Іван Бондал.

Коли завершать прийом протоколів у Полтавській ТВК не прогнозують, каже її голова Алла Назаренко.

Нагадаємо, у Полтавській громаді 25 жовтня проголосували майже 30% виборців.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди