Вибори 2020: хронологія місцевих виборів на Хмельниччині

Вибори 2020: хронологія місцевих виборів на Хмельниччині

Вибори 2020: хронологія місцевих виборів на Хмельниччині

25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Це перші вибори за новим виборчим кодексом. З 8 ранку і до 20.00 виборці могли віддати свій голос за депутатів в обласну, районну та місцеві ради та за очільника громади. На Хмельниччині, за даними державного реєстру виборців, до списків виборчих комісій внесено 1 мільйон 8 тисяч 981 виборець.

Кореспонденти Суспільного протягом дня голосування відстежували ситуацію на виборчих дільницях області.

На Хмельниччині обиратють: 64 депутати Хмельницької обласної ради, у які кандидує 556 осіб від 10 політичних партій, трьох районних рад, депутати до 13 міських рад, 10 сільських і селищних, а також голів громад, 13 міських голів. В області розгорнули 1 532 віборчі дільниці.

20:00

На виборчих дільницях завершилось голосування і розпочинається підрахунок голосів.

Дільнича комісія підраховує пусті бюлетені, які залишились на дільниці
Фото: Суспільне Поділля

Дільнича комісія підраховує пусті бюлетені, які залишились на дільниці
Дільнича комісія підраховує пусті бюлетені, які залишились на дільниці. Фото: Суспільне Поділля

19:00

У Хмельницькому виборчі дільниці майже недоступні для голосування осіб з інвалідністю та мало мобільних людей, тобто тих, хто пересувається за допомогою додаткових пристосувань. Тому більшість таких людей голосують вдома.

18:30

На одній з дільниць на Хмельниччині, зникло близько 600 бюлетенів до обласної ради по одному з округів і зараз з'ясовують це питання, розповів під час брифінгу координатор спостереження Громадянськоїмережі ОПОРА в області Андрій Попик. Інших серйозних порушень, які б вплинули на хід голосування, станом на 18-ту годину на Хмельниччині не зафіксовано.

Окрім порушення виборчого процесу спостерігачі фіксували порушення карантинних вимог, розповідає громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області Володимир Гарієвський.

17:30

Не могли тримати соціальну дистанцію та заходили в кабінку з супроводжуючими. Так сьогодні голосували виборці з слабким зором, які живуть у обласному центрі та вирішили голосувати ан виборчих дільницях Хмельницького. Про це розповіла членкиня правління громадської організації «Хмельницька територіально-первинна організація українського товариства сліпих» Надія Зарицька.

16:30

На одній із виборчих дільниць Хмельницького виборці здійснювали волевиявлення поза кабінками для голосування, повідомляє спостерігачка ОПОРИ. На виборчій дільниці №681444, що в Хмельницькому, виборці заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці в приміщенні самої дільниці.

Виборці заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці в приміщенні самої дільниці
Виборці заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці в приміщенні самої дільниці. Фото: ОПОРА

Станом на 14.30 годину до поліції Хмельниччини надійшло 45 повідомлень про можливі порушення під час виборчого процесу. Зокрема, від початку голосування зареєстровано 25 повідомлень громадян, які стосуються проведення всеукраїнського опитування. 4 повідомлення стосувалися можливого проведення агітації під час виборів. 2 із них по місту Хмельницькому підтвердились — поблизу дільниць виборцям роздавали маски і ручки від одного із кандидатів. На порушників поліцейські склали 2 адмінпротоколи.

Станом на 14.30 годину до поліції Хмельниччини надійшло 45 повідомлень про можливі порушення під час виборчого процесу
Станом на 14.30 годину до поліції Хмельниччини надійшло 45 повідомлень про можливі порушення під час виборчого процесу. Фото: ГУНП в Хмельницькій області

16:00

Загальна активність виборців на Хмельниччині складає 19,3 відсотка, станом на 14 годину. Про це Суспільному повідомив голова хмельницького осередку всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України", яка здійснює спостереження за ходом місцевих виборів. За його словами, активніше голосують у Хмельницькому районі - 23,3 відсотка, менш активно у Кам'янець-Подільському районі - 17,1 відсотка та у Шепетівському - 17,5 відсотка.

Інфографіка: Суспільне Поділля
Інфографіка: Суспільне Поділля. Інфографіка: Суспільне Поділля

15:00

20 виборців проголосували на цю годину в одній із найменших на Хмельниччині виборчих дільниць, що розташована у Шепетівському районі. Про це Суспільному розповіла голова виборчої комісії Тетяна Луцишина. Розташована дільниця в будинку культури, який наразі є єдиною адміністративною будівлею у населеному пункті.

14:00

На всіх дільницях Хмельниччини працюють рятувальники. За словами начальника сектору зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС області Олександра Гулька, станом на 14 годину загорянь та надзвичайних ситуацій на дільницях не було. Загалом на дільницях працює 1083 рятувальники особового складу та 496 працівників відомчої пожежної охорони.

13:00

Хмельничанину, координатору Громадаянської мережі ОПОРА Андрію Попику вдалося сім разів стати учасником опитування від президента. Як все відбувалось Андрій Зафіксував на відео та опублікував у соцмережі.

11:20

На Хмельниччині зафіксували 12 повідомлень про можливі порушення на виборчих дільницях. Про це розповів заступник начальника головного управління нацполіції області Валентин Білянський.

За його словами, вісім з них, щодо проведення всеукраїнського опитування «5 запитань від президента». Одне, із загальної кількості повідомлень, внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань щодо незаконного використання виборчого бюлетеня.

Спостерігачі руху "Чесно" на дільницях у Хмельницькому фіксують розповсюдження масок від одного з кандидатів.

Спостерігачі руху "Чесно" на дільницях у Хмельницькому фіксують розповсюдження масок від одного з кандидатів
Спостерігачі руху "Чесно" на дільницях у Хмельницькому фіксують розповсюдження масок від одного з кандидатів. Фото: Чесно

10:30

На дві виборчі дільниці в Хмельницькому члени комісій викликали поліцію з приводу опитування "5 запитань від президента". Голова ДВК № 681442 Олексій Сидорчук розповів Суспільному: "дівчина Катерина, яка здійснювала опитування поза територією виборчої дільниці, представилася волонтеркою від "Слуги народу", і він та інші члени комісії визначили це агітацією політичної сили в день виборів та написали заяву. Старша інспекторка ювенальної превенції Зарічанського відділу поліції, старша лейтенантка Саманта Кропивницька коментувати ситуацію відмовилася та сказала, що заяву зареєстрували. Подібна ситуація склалася і на дільниці на території хмельницької школи №25.

На дві виборчі дільниці в Хмельницькому члени комісій викликали поліцію з приводу опитування "5 запитань від президента"
На дві виборчі дільниці в Хмельницькому члени комісій викликали поліцію з приводу опитування "5 запитань від президента". Фото: Суспільне Поділля

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що у селі Гонорівці Волочиського району, на дільниці №680164, член комісії допомагав виборцям заповнювати бюлетені. До того ж на дільниці, яка належить до малих дільниць, наявна лише одна кабінка для голосування.

9:40

За інформацією Нацполіції області всі виборчі дільниці на Хмельниччині розпочали роботу, але не усі вчасно. З 1527 виборчих дільниць лише одна дільниця, розташована у місті Кам`янці-Подільський по вулиці Годованця, відкрилась із невеликим запізненням через те, що члени комісії неналежним чином організували роботу і не змогли вчасно розкласти усю необхідну документацію до 8.00 години. Наразі усі дільниці працюють у штатному режимі.

8:40

У селі Йосипівка, на дільниці №681005 голосування розпочалося раніше встановленого часу. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ: "на дільниці №681005 виборці розпочали голосувати раніше 8 години. Перша виборчиня проголосувала о 7:50".

На деяких дільницях Хмельницького утворились черги. Дільниця №681454 знаходиться в мікрорайоні Озерна. Виборці тут стоять у черзі. На дільниці 4 кабінки для голосування і за словами голови комісі, коли одна людина проголосувала тоді заходить наступна. На дільниці є маски та антисептики.

Дільниця №681454
Дільниця №681454. Фото: Суспільне Поділля

Дільниця №681454 знаходиться в мікрорайоні Озерна
Дільниця №681454 знаходиться в мікрорайоні Озерна. Фото: Суспільне Поділля

Станом на 8.00 годину всі 114 виборчих дільниць міста Хмельницького відкрились вчасно. Організаційних, матеріально-технічних проблем, правопорушень, надзвичайних ситуацій на виборчих дільницях міста не зафіксовано. Про це повідомляє пресслужба Хмельницько міськради.

8:00

На Хмельниччині відкриваються дільниці. У селі Давидківці Хмельницького району, ще до відкриття дільниці зібралась черга з 15 людей. На вході в дільницю виборцям вимірюють температуру та нагадують про карантинні вимоги.

Давидківці. Дільниця №681078, при вході вимірюють температуру
Давидківці. Дільниця №681078, при вході вимірюють температуру. Фото: Суспільне Поділля

Давидківці. Дільниця №681078
Давидківці. Дільниця №681078. Фото: Суспільне Поділля

На початок