Зарплата, податки, тарифи на газ і штрафи. Що і як зміниться з нового року

Зарплата, податки, тарифи на газ і штрафи. Що і як зміниться з нового року

Зарплата, податки, тарифи на газ і штрафи. Що і як зміниться з нового року UGC

З 1 січня в Україні вводиться кримінальна відповідальність за водіння авто у нетверезому стані, з депутатів знімається недероторканність, а також передбачається збільшення мінімальної заробітної плати, тарифів на газ та інше.

Законодавчі зміни

Так, набув чинності закон, який виключає з Конституції положення, що гарантує парламентарям депутатську недоторканність, а також неможливість притягнення до кримінальної відповідальності без згоди Верховної Ради.

Також у перший день нового року набрав чинності закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння у нетверезому вигляді.

Крім того за подібне порушення передбачається штраф, який зріс і тепер становить від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисяч гривень - ред) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років.

У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тисячу гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Набув чинності закон по надання добровольцям статусу учасника бойових дій.

Закон надає можливість добровольцям, які захищали територіальну цілісність України під час АТО проте не увійшли до складу ніякого силового відомства, отримати офіційний статус УБД. Також вони матимуть право на соціальні гарантії, які передбачені законом про ветеранів та членів їхніх родин.

Також з початку 2020 року набув чинності новий Виборчий кодекс, який передбачає пропорційну систему виборів з відкритими списками і гарантує гендерний баланс.

Зміни до Виборчого кожексу з правками президента Володимира Зеленського Верховна Рада ухвалила 12 грудня. Окремі положення закону почнуть діяти з 1 липня 2020 року.

Бюджетні зміни

З 1 січня 2020 року мінімальна зарплата в Україні зросла на 550 гривень і становить 4723 гривень.

Зростання мінімальної заробтної плати передбачено держбюджетом на 2020 рік.

Крім того, з 1 січня збільшився і мінімальний розмір оплати праці за 1 годину: з 25,13 гривень до 28,31 гривень.

У 2020 році також зросте і прожитковий мінімум. Його планують підвищити двічі - у липні і грудні.

Оскільки зросла мінімальна зарплата, то зміниться і сума мінімального страхового внеску з ЄСВ (22% МЗП) у 2020 році, який складе 1039,06 грн.

Зокрема, єдиний податок для фізосіб-підприємців на 1-й групі складе 210,2 грн (10% ПМ), разом з ЄСВ - 1249,29 грн щомісяця.

Для 2-ї групи єдиний податок (20% МЗП) - 944,6 грн, з ЄСВ - 1983,66 грн на місяць.

Третя група, як і раніше, буде сплачувати єдиний податок від доходу за ставкою 5% (без ПДВ) або 3% (з ПДВ).

Також підвищуються розміри державної соціальної допомоги для підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в патронатних, прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу.

Зокрема, за даними міністерки соціальної політики Юлії Соколовської, підвищені розміри державної соціальної допомоги із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Також вона зазначила, що збільшується і розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам із 70% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

1 січня вступила у дію Програма медичних гарантій на 2020 рік.

Так, Національна служба здоров'я буде оплачувати екстрену медичну допомогу; первинну медичну допомогу; вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, третинну (високоспеціалізовану) медичнудопомогу, паліативну медичну допомогу, медичні послуги, пов’язані з медичною реабілітацією, медичні послуги, пов’язані з медичною допомогою дітям до 16 років, медичні послуги, пов’язані з медичною допомогою у зв’язку з вагітністю та пологами.

Також НСЗУ оплачуватиме медичні послуги, пов’язані з вторинною (спеціалізованою) медичною допомогою для здійснення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій у Полтавській області;

У Програму медичних гарантій також входить відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (реімбурсація).

На реалізацію цієї програми з бюджету виділено 72 млрд гривень.

Тарифи на газ

З нового року Україна перейшла на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів у рамках домовленостей з Міжнародним валютним фондом.

Зокрема з 1 січня буде діяти дві ціни на газ - ринкова і гарантована. Перша змінюватиметься щомісяця у залежності від ринкових обставин і може бути більшою або меншою. Друга складе 5 500 гривень за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами) і діятиме до квітня.

До кіня грудня 2019 року можна було обрати за якою ціною сплачувати за газ. Ті, хто цього не зробив автоматично платитимуть гарантовану ціну.

Як відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди