Під час виборчої кампанії на Хмельниччині фіксували ряд порушень, зокрема, недотримання тендерної квоти у списках, порушення правил агітації, передвиборча благодійність та «чорний піар».
Про це Суспільному розповів координатор спостереження мережі за виборами в Хмельницькій області Андрій Попик.
"Багато випадків чорного піару було зафіксовано у Кам’янці-Подільському, оскільки там велике конкурентне середовище на посаду міського голови, конфліктна ситуація між кандидатами, і були зафіксовані загалом по Хмельницькій області "чорний піар" проти частини політичних сил, особливо в Інтернеті з анонімних сторінок", - каже Андрій Попик.
Фіксували на Хмельниччині й зловживання правом змінити свою виборчу адресу, розповідає громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області Володимир Гарієвський. Зокрема, це сталося в Слобідко-Кульчієвецькій громаді.
"Наприклад, в одному з будинків 13 виборців прибуло, власник вийшов і нам прямим текстом заявив, що він не знає цих осіб, в нього ніхто там не проживає. Тобто ми вбачаємо якийсь умисел в цьому і звернулися в органи нацполіції. На сьогодні зареєстроване кримінальне провадження за частиною 2 статті 158, а саме є ознаки дій щодо завідомо неправдивого внесення відомостей до державного реєстру виборців за попередньою змовою групою осіб", - розповів Володимир Гарієвський.
За словами заступника начальника головного управління нацполіції області Валентина Білянського, в області зареєстровано 87 повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом.
"За результатами по 3 фактам відомості внесено до ЄРДР, 1 факт – це щодо неправдивих відомостей про виборців. Поки що всі справи фактові. Проводиться досудове розслідування", - прокоментував Валентин Білянський.
Читайте також
- Вибори і коронавірус: хмельничан просять приходити на дільниці в масках та зі своїми ручками