«Не соромно»: Атрошенко про підкуп виборців у 2015 році

«Не соромно»: Атрошенко про підкуп виборців у 2015 році

«Не соромно»: Атрошенко про підкуп виборців у 2015 році
ФОТО: Суспільне: Чернігів

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко сказав, що фонд «Поліський оберіг» на виборах у 2015 році роздавав гроші чернігівцям у відповідь на те, що чинний тоді мер Соколов роздавав виборцям гроші з міського бюджету. Про це кандидат розповів у інтерв’ю проекту Суспільного «Кадри».

«Тоді була боротьба без правил – потрібно було або програвати, або перемагати», - сказав Атрошенко.

Під час другого туру виборів міського голови у 2015-му році від імені благодійного фонду «Поліський оберіг» роздавали гроші виборцям. Засновником фонду був чинний нині мер Чернігова Владислав Атрошенко, але він вийшов з його складу напередодні виборів. За офіційними даними, 300 гривень тоді отримали 12 834 чернігівці. Це приблизно 3,7 мільйона гривень. Атрошенко каже, таке рішення приймалось складно, але він про це не шкодує.

«Абсолютно не соромно. Це не була сітка підкупу, і гроші не давалися за голос – в людей не вимагалися фотографії чи інші підтвердження, що вони проголосували саме за мене».

На виборах 15 листопада Комітет виборців України зафіксував значну кількість виборців із паспортами зі штрих-кодами. За свідченням самих громадян, штрихкод їм наклеїли у благодійному фонді «Поліський оберіг». Атрошенко ж каже, що ті штрих-коди надавались для звітності – що людина дійсно отримала гроші. І спонукали його на це дії конкурента по виборам.

«Мій опонент (Олександр Соколов, - ред.) прийняв рішення щодо видачі 20 мільйонів гривень 40-ка тисячам громадян, по 500 гривень. Частково видали гроші, показали. Що це не слова, а реальні дії. А решта коштів (наскільки я пам’ятаю, 10 мільйонів видали, а десять залишились) – була створена база даних, і людям сказали: якщо Соколов залишиться при владі, він «дороздасть» вам ці гроші. Це була така мотиваційна частина. І ми прекрасно розуміли: 14 тисяч чиновників зі своїми сім’ями, 40 тисяч людей, які отримали матеріальну допомогу – в загальному більше 50 тисяч людей, це серйозна цифра, яка в рамках явки 50% на 215 тисяч виборців – треба було вирішувати це питання», - сказав Атрошенко.

Повне інтерв'ю з чинним міським головою та вдруге кандидатом на цю посаду Владиславом Атрошенком:

Дивіться також:

Зі своїми ручками та з дотриманням дистанції: як голосуватимуть на Чернігівщині

На початок