На опитування Зеленського витратять понад 100 мільйонів гривень — ОПОРА

На опитування Зеленського витратять понад 100 мільйонів гривень — ОПОРА

На опитування Зеленського витратять понад 100 мільйонів гривень — ОПОРА
УНІАН

На організацію опитування президента Володимира Зеленського у день голосування на місцевих виборах витратять приблизно 103 мільйона гривень.

Про це сказала координаторка ГМ ОПОРА Ольга Айвазовська на брифінгу 23 жовтня.

"Ми не так давно отримали первинну інформацію, зокрема від компаній, які зараз проводять рекрутинг людей для організації цього соціалогічного опитування. Планується забезпечити усі виборчі дільниці, біля входу до них проводити опитування громадян щодо п'яти запитань від президента. Загальна кількість видатків, за нашими даними, які надходили безпосередньо з компанії організаторів цього процесу, складає близько 75 мільйонів гривень. Якщо говорити про "польову" частину, винятково видатки на роботу та організацію роботи волонтерів біля входу до виборчих дільниць", - сказала Айвазовська.

За попередньою інформацією ОПОРИ, залученим до проведення опитування особам може бути виплачено 1200 грн за цивільно-правовою угодою. Таким чином опитування обійдеться у орієнтовно 103 мільйони гривень.

"Якщо мова йде про цивільно-правові угоди, то до них потрібно додати ще 40% податкових зборів різного типу. Відповідно максимальна кількість видатків орієнтовно є 103 мільйони гривень, якщо ми говоримо про суму, з якої ще будуть сплачені податки, а також компенсовано координаторам 40 гривень за кожну додатково приведену людину", - пояснила Айвазовська.

У ОПОРІ додали, що опитування проводиться однією із соціологічних організацій.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. Серед них – створення вільної економічної зони на Донбасі, легалізація марихуани та скорочення кількості нардепів.
  • Експерти пов'язують наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
  • На сайті Верховної ради зареєстровані зміни до закону про ЦВК щодо створення умов для проведення опитування громадської думки. Згідно з документом, опитування має проводитись у день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях на підставі відповідного рішення Кабміну.
  • Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленський "опитування".
  • Голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що держбюджет не передбачає видатків на анонсоване Зеленським всенародне опитування.
На початок